Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BESA

Prishtina fiton, presioni te Drita

Prishtina fiton, presioni te Drita

14 April, 2018 @16:53

Prishtina
Besa
Prishtina 1 : 0 Besa
Ahmed JANUZI 29'

Stadiumi "Shahin Haxhiislami" - Pejë
Në takimin e zhvilluar në mes të Prishtinës dhe BesësPejë, fituese doli skuadra kryeqytetase. Për fitoren e Prishtinës u përkujdes Ahmed Januzi në minutën e 29' të ndeshjes, lojtar ky që golin e gjeti pasi e parabolloi portierin pejan. Në pjesën e mbetur të ndeshjes gola të tjerë nuk pati dhe takimi u mbyll me rezultatin minimal 1-0. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Kjo fitore bën që Prishtina ta barazojë me pikë Dritën lidere, e cila ndeshjen e vet e luan nesër ndaj VllaznisëGjilan, kurse Besa në anën tjetër mbetet akoma në zonën e barazhit.

SOUTHAMPTON - CHELSEA

Zëvendësuesi Giroud shpëton Chelsean, shton problemet e Southamptonit

14 April, 2018 @15:25

Pas mesjavës me përmbysje në garat evropiane, me përmbysje ka...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 April, 2018 @7:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

GJILANI-FERONIKELI

Starova vazhdon me barazime

13 April, 2018 @17:08

Barazimi i tretë me radhë i Sulejman Starovës prej se u emërua...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 April, 2018 @13:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 April, 2018 @12:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

SHORTI I GJYSMËFINALES

Valon Berisha me ekip, mëson rivalin e gj’finales

Foto: uel/fb

13 April, 2018 @12:13

U tërhoq shorti para pak çastesh dhe u kuptuan çiftet...

MIREL JOSA

Mungoi pasimi final

23 September, 2018 @22:38

Prishtina përkundër se dominoi në derbin e sotëm ndaj Dritës, me...

SHPËTIM DURO

Debutoi me fitore në derbi

23 September, 2018 @22:33

Një debutim që e ëndërron çdo trajner. Kjo i ka bërë vaki sot...

NJOFTIM I FUNDIT

Magani merr ‘vizë’ vazhdimi

Foto: KFTrepça'89/fb

23 September, 2018 @22:07

Pas rezultateve jo të pritura dhe pakënqësisë së shprehur hapur...

DRITA - PRISHTINA

Shala vendimtar, kampioni i rikthehet fitoreve

23 September, 2018 @18:49

Në duelin e zhvilluar sot mes kampionit në fuqi dhe nënkampionit...

FERIZAJ - GJILANI

Gjilani me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

Foto: SC Gjilani

23 September, 2018 @18:41

Me 2 gola të shënuara në pjesën e dytë, skuadra e Gjilanit ka...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga