Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Prishtina gati për nisje drejt Gjermanisë

Prishtina gati për nisje drejt Gjermanisë

3 Janar, 2017 @17:49

Skuadra e Prishtinës i ka përfunduar të gjitha përgatitjet para nisjes për në Gjermani, ku do të merr pjesë në katër turne të futbollit të vogël.

Ekipi bardhekaltër që do të drejtohet nga trajneri Sami Sermaxhaj do të niset nesër nga ora 12:45 drejt Hanoverit, ndërsa kontingjenti do të përbëhet nga 16 futbollistë, e ata janë: Alban Muçiqi (portier), Visar Bekaj (portier), Ardit Nika (portier), Lorik Boshnjaku, Endrit Krasniqi, Shend Kelmendi, Gentrit Dumani, Genc Hamiti, Basit Abdul Khalid, Gauthier Mankenda, Agon Xhaka, Blend Baftiu, Granit Jashari, Kastriot Selmani, Arbër Hoxha dhe Bleon Sekiraqa.

FERONIKELI

Nikli nis përgatitjet nesër

3 Janar, 2017 @17:40

Kampioni në fuqi, Feronikeli, nga nesër do t’i fillojë...

SUPERLIGA

‘89shi me përforcim të huaj

3 Janar, 2017 @12:00

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Trepçës ‘89...

STATS

Mourinho kalon Van Gaalin e Moyesin

3 Janar, 2017 @11:47

Pas fitores së djeshme ndaj West Hamit, Jose Mourinho ka arritur...

NIGERIANI MIKEL

John Obi Mikel në La Liga

3 Janar, 2017 @8:53

Mesfushori nigerian i Chelseat, të cilit i skadon kontrata këtë...

NIKOLA KALINIC

Fiorentina i jep afat ekipit kinez

3 Janar, 2017 @8:41

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, i ka dhënë afat 15 ditësh ekipit...

JUAN ITURBE

Iturbe kalon te Torino

3 Janar, 2017 @8:32

Argjentinasi Juan Iturbe është vetëm pranë zyrtarizimit si huazim...

DAILY STAR

United refuzon ofertën e Evertonit

3 Janar, 2017 @1:02

Daily Star në numrin e sotëm ka bërë të ditur se Manchester...

THE SUN

Boshnjaku zëvendësim i Cazorlas!!!

3 Janar, 2017 @0:59

E përditshmja britanike, The Sun, ka bërë të ditur sot se Santi...

DELE ALLI

Synim i Real Madridit

3 Janar, 2017 @0:52

E përditshmja britanike, Daily Mirror, në faqet e sportit ka bërë...

WEST HAM - UNITED

E gjashta radhazi, United rendit fitoret

2 Janar, 2017 @20:09

Vazhdon ecuria pozitive e Manchester United. Skuadra e Jose...

SHALA dhe MALA

Dy talentë nga Kosova te Hajduku i Splitit

1 Mars, 2017 @15:17

Dy futbollistë të talentuar nga Kosova tashmë janë pjesë e...

MEDIA

UEFA e pakënaqur me gjendjen e stadiumit

Pamje nga arkivi

1 Mars, 2017 @11:33

Vizita e paralajmëruar e ekspertit norvegjez të stadiumeve, Trygve...

TRYGVE BORNO

Nis inspektimi i stadiumit në Mitrovicë

Trygve Borno, duke inspektuar stadiumin "Grbavica" në Bosnje e Hercegovinë/ Foto: google/

1 Mars, 2017 @10:25

Në mëngjesin e sotëm në Kosovë ka ateruar inspektori i...

STADIUMI I PRISHTINËS

5-6 muaj afati, për të qenë stadiumi gati

Punimet në stadiumin e Prishtinës/ Foto: FFK

1 Mars, 2017 @10:00

Dy inspektorët e UEFA-s, Nicolaus Marshall dhe Thomas Grunther,...

PAS DERBIT TË ANAMORAVËS

Gjilani e Drita në disciplinore për shkak të tifozëve

Fotografi nga arkivi

28 Shkurt, 2017 @14:49

Derbi i Anamoravës i zhvilluar të dielën ku Gjilani dhe Drita...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga