Të gjitha lajmet

PARA GARAVE NDËRKOMBËTARE

Prishtina licenson 24, udhëton me 20 lojtarë

BOROZANI/ D. S.

Prishtina licenson 24, udhëton me 20 lojtarë

22 Qershor, 2018 @11:02

Fituesja e Kupës së Kosovës dhe pjesëmarrësja nga Kosova në Europa Ligë, Prishtina, ka bërë të ditur sot se ka licensuar 24 futbollistë për garat ndërkombëtare këtë stinor dhe prej tyre 20 do të udhëtojnë për në Gjibraltar, për ndeshjen e parë preliminare të garës.

Portierë: Visar Bekaj, Alban Muqiqi.

Mbrojtës: Jamal Arago, Abdul Bashiru, Lorik Boshnjaku, Debatik Curri, Armend Dallku, Ahmet Haliti, Lorik Maxhuni, Përparim Osmani.

Mesfushorë: Ergyn Ahmeti, Meriton Korenica, Gauthier Mankenda, Argjend Mustafa, Mergim Pefqeli, Qendrim Zyba.

Sulmues: Arbër Hoxha, Ahmed Januzi, Alen Jasharoski, Basit Abdul Khalid.

Lojtarët e licencuar që nuk udhëtojnë janë Laurit Behluli, Drashko Bozhoviç, Liridon Fetahaj dhe Diar Miftaraj.

Skuadra udhëton të martën më 26 qershor.

Në ndërkohë, bardhekaltërit gjithashtu kanë bërë të ditur se Gjilani ende nuk i ka liruar futbollistët Armend Thaqi dhe Leotrim Bekteshi - kështu që dyshja ende nuk janë regjistruar si futbollistë të Prishtinës.

Dueli i parë i Prishtinës luhet më 28 qershor, kur bardhekaltërit zhvillojnë ndeshjen ndaj fituesit të Kupës së Gjibraltarit, Europa, si mysafir.

DITARI RUS (8)

Kroacia maestrale

Foto: FIFA/fb

21 Qershor, 2018 @21:25

Dallimi ndërmjet ekipeve latine dhe ekipeve të dobëta qëndron në...

ARGJENTINA - KROACIA

Kroacia fenomenale, kualifikohet

Foto: FIFA/fb

21 Qershor, 2018 @20:41

Me vetëm dy ndeshje të zhvilluara në grupin e vdekjes, Kroacia me...

ARGJENTINA

Ekipi i Messit

21 Qershor, 2018 @18:54

Ekipi i ndërtuar rreth Messit, për Messin, vetëm e vetëm që të...

11-SHET: ARGJENTINA - KROACIA

Argjentina vs. Kroacia, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @18:03

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Argjentinës dhe...

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

21 Qershor, 2018 @17:51

Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34’ të ndeshjes ishte i...

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 Qershor, 2018 @15:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili...

FLORENT SEJDIU

Sulmuesi i radhës, Sejdiu te Vëllaznimi

21 Qershor, 2018 @15:07

Vëllaznimi pas zyrtarizimit të brazilianit që luan në pozitën e...

LISTA E FUTBOLLISTËVE

Publikohen ftesat për Kosovën U19

Foto: FFK

21 Qershor, 2018 @15:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka...

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @14:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 Qershor, 2018 @14:51

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në...

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 Qershor, 2018 @14:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të...

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 Qershor, 2018 @11:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të...

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 Qershor, 2018 @7:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën...

SHORTI I RAUNDI TË PARË KUALIFIKUES

Drita - Malmo, nëse kalohet raundi preliminar

BOROZANI/ D. S.

19 Qershor, 2018 @11:59

Është hedhur shorti për fazën e parë kualifikuese të Ligës së...

PODUJEVË

Nuk ndalen përforcimet e Llapit

18 Qershor, 2018 @13:14

Vazhdojnë përforcimet e Llapit! Skuadra nga Podujeva ka arritur...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga