Të gjitha lajmet

TRANSFER

Prishtina me përforcim nga NCAA

Foto: KB Prishtina

Prishtina me përforcim nga NCAA

1 Korrik, 2017 @9:15

Zeek Woodley është emri i përforcimit më të ri të Prishtinës, skuadër kjo që tashmë ka aplikuar zyrtarisht për Ligën e Kampionëve të Basketbollit dhe po tenton përforcime të hershme.

Woodley luan në pozitën 2 dhe te Prishtina është transferuar nga kolegji ‘Northwestern State’ i ligvs NCAA. I gjatë 187cm dhe me moshë 23-vjeçare, Woodley sezonin e fundit kishte mesatare prej 17 pikëve në ndeshje, ndërsa saktësia e tij për 3 pikë ishte 41%.

Sipas njoftimit nga klubi i Prishtinës, Woodley gjithashtu është koshashënuesi më i mirë në histori të kolegjit të tij.

INDIANA / OKC

“Rrufeja” godet me super yllin e Indianës

nba.com

1 Korrik, 2017 @8:33

Vendin e lënë zbrazët nga Kevin Durant vjet, Oklahoma City Thunder...

ZHVENDOSJE

Prej 5 korrikut, reprezentacioni në Gjakovë

30 Qershor, 2017 @14:53

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, që do të nis...

REPREZENTACIONI GRUMBULLOHET

Kosova nis epokën me Greenbergun, të dielën

Kosova para misionit parakualifikues "Kina 2019"

30 Qershor, 2017 @14:43

Përfaqësuesja seniore e Kosovës në basketboll, të dielën më 2...

DREJT SERIE A-së

Mike Moser në Reggio Emilia

Mike Moser, ndër më të dalluarit te Sigal Prishtina 2016/17/ BOROZANI/ A. P.

30 Qershor, 2017 @5:57

Ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Mike Moser, që shkëlqeu në...

PAS 5 STINORËSH

Sigal Prishtina rikthen Ahmet Kandemirin

Ahmet Kandemir, trajner. Rikthehet te Prishtina/ BOROZANI/ Erdis Driza

29 Qershor, 2017 @11:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

JAREN SINA TE RAPLA

Reprezentuesi i Kosovës në Raplan estoneze

24 Nëntor, 2017 @12:22

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Jaren Sina, i rritur...

NEVEN PLANTAK

Ish-trajneri i Trepçës, ndërron skuadër në elitën kroate

BOROZANI/ A. P./ Arkiv

22 Nëntor, 2017 @5:14

Trajneri i dikurshëm i Trepçës, që do të mbahet mend për...

INFORMATORI NR. 10 I SUPERLIGËS

Gjobë për lojtarët e Bashkimit dhe Rahovecit

20 Nëntor, 2017 @15:44

Pas ndeshjes së zhvilluar të mërkurën ndërmjet Bashkimit dhe...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 10

TOP10: Jamir Hanner, më i miri i xhiros X

BOROZANI/A.P.

20 Nëntor, 2017 @12:47

Aloja amerikane e Bashkimit, Jamir Hanner, është shpallë lojtari...

YLLI - TREPÇA

Ylli shkëlqen në pjesën e dytë, kap vendin e tretë

BOROZANI/ Arkiv

16 Nëntor, 2017 @20:46

Në takimin mbyllës të xhiros së dhjetë në Superligën e...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga