Të gjitha lajmet

TE PRISHTINA

Prishtina me prurje që rrisin nivelin e futbollit të Kosovës

Foto: prishtinafc.com

Prishtina me prurje që rrisin nivelin e futbollit të Kosovës

17 Korrik, 2017 @22:35

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, ka folur për faqen zyrtare të ekipit të tij pas disa ardhjeve dhe largimeve nga skuadra këtë verë.

Thaqi ka bërë të ditur ndër të tjera se ekipi ka pasur deri më tash prurje cilësore, por ai pret edhe më shumë, pasi që Prishtina pritet të rris nivelin e futbollit të Kosovës.

“Deri tani janë larguan disa lojtarë, si me kontrata po ashtu edhe pa kontrata. Këto nuk janë largime klasike, sepse të gjithë janë futbollistë të mirë, por me prurjet e reja cilësore në skuadër do të ishte e padenjë për shumicën nga ta të qëndrojnë në stol. Po ashtu, për futbollistët që kanë kontrata mund të huazohen dhe të mbesin ende futbollistë të Prishtinës, por të qëndrojnë në skuadër dhe mos të kenë mundësi të luajnë do të ishte stagnim i madh për ta dhe këtë nuk ua dëshiroj,” ka thënë fillimisht Thaqi.

“Po ashtu, asgjë e sigurt nuk është as me futbollistët e mbetur, sepse deri në përfundim të afatit kalimtar dhe varësisht nga përformanca e tyre në seanca stërvitore do të ketë edhe largime tjera të cilat do të zëvendësohen me futbollistë cilësor, kryesisht nga jashtë vendit. Është momenti të mendojmë për ndeshje ndërkombëtare dhe për to jemi bindur që duhen lojtarë cilësor që mund të bartin barrën në garat evropiane. Pra, te Prishtina do të ketë prurje që do të rrisin nivelin dhe cilësinë e futbollit të Kosovës,” ka shtuar ai, duke i falenderuar për kontribut, të gjithë futbollistëve që s’do të jenë më pjesë e ekipit bardhekaltër.

Prishtina këtë verë debutoi në gara europiane, duke u eliminuar që në raundin e parë kualifikues të Europa Ligës nga Norrkopingu suedez me rezultat të përgjithshëm 6-0.

PARA DUELIT

Kukësi i gatshëm për të shkuar tutje

Fotografitë: kukesi.al

17 Korrik, 2017 @22:25

Kukësi është gati. Përgatitjet e fundit është duke i bërë...

SKËNDERBEU

Daja: Kemi bonuse, besojmë në kalim

Fotografitë: Skenderbeu.al

17 Korrik, 2017 @22:13

Strategu i Skënderbeut të Korçës, tiranasi Ilir Daja, para...

EMPOLI

Dermaku titullar te Empoli

17 Korrik, 2017 @22:04

Qendërmbrojtësi shqiptar, Kastriot Dermaku, ka nisur si titullar...

ENIS BARDHI

Zyrtare: Shkupjani Bardhi te Levante

Enis Bardhi, mesfushor i ri i Levantes

17 Korrik, 2017 @15:55

Mesfushori i ri i lindur në Shkup të IRJ Maqedonisë, Enis Bardhi,...

STADIUMI

Mediat suedeze çuditen si UEFA lejon Strumicën

Fotografitë: gol.mk

17 Korrik, 2017 @15:48

Mediat suedeze kanë plasuar sot fotografitë përreth stadiumit...

MEDIA

CM: Panucci trajner i Shqipërisë

17 Korrik, 2017 @15:09

Christian Panucci është trajner i ri i kombëtares shqiptare, ka...

NË POZHARAN

Vllaznia emëron Bekim Isufin trajner

17 Korrik, 2017 @14:52

Edhe zyrtarisht, tashmë ekipi i ri i Superligës, Vllaznia nga...

S'KA ZYRTARIZIM

Mediat: Panucci te kombëtarja, FSHF: Ju tregojmë më vonë

17 Korrik, 2017 @13:11

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) pas publikimeve të ndryshme...

CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshjet kthyese të raundit II në Champions League nesër

17 Korrik, 2017 @12:45

Nesër do të luhen 7 duele të raundit II kualifikues në Champions...

NË OBILIQ

Prishtina nis fazën e dytë përgatitore

17 Korrik, 2017 @11:06

Pas stinorit ku u bë nënkampion, debutimit në arenën...

BLEDI SHKËMBI

“Moseksperienca kushtoi”

BOROZANI/D.S.

24 Tetor, 2017 @15:47

Trajneri i Lirisë së Prizrenit, Bledi Shkëmbi, në deklaratën e...

ISMET MUNISHI

“Zëvendësimet dhanë rezultat, na iku fitorja”

24 Tetor, 2017 @15:36

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, është...

LIRIA - VËLLAZNIMI

Zëvendësimet e qëlluara, Vëllaznimi del me pikë nga Prizreni

Borozani/Arkiv

24 Tetor, 2017 @15:27

Me një takim shumë interesant dhe me 4 gola të shënuara është...

PARA NDESHJES LIRIA - VËLLAZNIMI

Dy rivalët e vjetër hapin xhiron

Foto: Arkiv

24 Tetor, 2017 @9:23

Me fillim nga ora 13:30, sot në Prizren hapet xhiroja e XII e...

KOMISIONI

FFK shqipton dënimin për Flamurtarin

Borozani/Arkiv

23 Tetor, 2017 @17:56

Pas vendimit që Vëllaznimi e fiton me rezultat 0-3 në tavolinë...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga