Të gjitha lajmet

S'NDALEN

Prishtina merr edhe Mustafën

Foto: KFTrepça'89/fb

Prishtina merr edhe Mustafën

FotoIn: prishtinafc.com

1 Qershor, 2018 @10:32

Fituesi i Kupës së Kosovës dhe nënkampioni i Kosovës, Prishtina, nuk po ndalet së përforcuari.

Sot, ekipi bardhekaltër ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me mesfushorin e Trepçës’89 Argjend Mustafa.

Mustafa 24 vjeç i lindur në Mushtisht të Suharekës ka qenë lojtar i Ballkanit, Ramiz Sadikut, Trepçës dhe së fundi ‘89shit. Ai te Trepça’89 është huazuar nga Skënderbeu i Korçës.

Argjend Mustafa @ Prishtina

“Prishtinën e shoh si pretendent kryesor për titull kampioni dhe së bashku besoj se do t’ia arrijmë qëllimit,” ka thënë Mustafa me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes.

Mustafa është përforcimi i pestë i Prishtinës pas Meriton Korenicës, Armend Thaqit, Leotrim Bekteshit dhe Ahmet Halitit, ndërsa ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me ekipin që aktualisht drejtohet nga Mirel Josa dhe do të merr pjesë në kualifikime për Europa Ligë.

TRANSFER

Hekuran Kryeziu gjen skuadër të re

BOROZANI / ARKIV

31 Maj, 2018 @19:53

Që nga sezoni i ardhshëm, Hekuran Kryeziun do ta shohim te një...

ISH-FUTBOLLISTI

Muhamet Dragusha në Vushtrri

Foto: TVshot

31 Maj, 2018 @16:42

Njëri ndër ish lojtarët e njohur të dekadës së kaluar në...

DOUBLE NGA CITY

102 milionë për 2 lojtarë nga City

Foto: squawka/googleimages

31 Maj, 2018 @16:27

Manchester City është shumë afër të bëj përforcimet e para të...

TOFFEES

Everton zyrtarizon trajnerin portugez

Foto: premierleague.com

31 Maj, 2018 @16:22

Skuadra nga qyteti i Liverpoolit, Everton, sot ka zyrtarizuar...

ANULOHET KOSOVA-IRANI

Kosova s’luan ndaj Iranit

BOROZANI/G.P.

31 Maj, 2018 @14:07

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, nuk do të zhvillojë...

PAS ZEKËS

Edhe Magani te Feronikeli

BOROZANI/ A. P.

31 Maj, 2018 @13:40

Sulmuesi më i mirë i Lirisë në stinorin 2017/18, Artur Magani,...

BARDHEKALTËRIT

Prishtina zyrtarizon dy mbrojtësit e Gjilanit

BOROZANI/Arkiv

31 Maj, 2018 @13:16

Tashmë është zyrtare. Fituesja e Kupës dhe nënkampionia e...

REAL MADRID

Largohet Zinedine Zidane

31 Maj, 2018 @12:20

Një lajm befasues vjen nga Spanja! Në konferencën e...

PAS PAK TE REALI

Zidane thërret mediat

Foto: RealMadrid/fb

31 Maj, 2018 @11:07

Pas tre titujve të më të mirit në Evropë, Zinedine Zidane para...

PAS ZEKËS

Edhe Magani te Feronikeli

BOROZANI/ A. P.

31 Maj, 2018 @13:40

Sulmuesi më i mirë i Lirisë në stinorin 2017/18, Artur Magani,...

BARDHEKALTËRIT

Prishtina zyrtarizon dy mbrojtësit e Gjilanit

BOROZANI/Arkiv

31 Maj, 2018 @13:16

Tashmë është zyrtare. Fituesja e Kupës dhe nënkampionia e...

TRANSFER

Goditja e tretë e ditës nga Feronikeli

BOROZANI / D.S

30 Maj, 2018 @17:58

I treti transfer i ditës! Pas Zekës e Islamit, skuadra e...

TRANSFER

Përforcimi i dytë i ditës për Feronikeliin

30 Maj, 2018 @16:46

Pas Mevlan Zekës, Feronikeli ka njoftuar opinionin me përforcimin e...

MEVLAN ZEKA

Edhe një lojtar largohet nga Liria

BOROZANI/ D. S.

30 Maj, 2018 @15:25

Pas Meriton Korenicës, që nënshkroi për Prishtinën zyrtarisht...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga