Të gjitha lajmet

SHORTI I BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

BOROZANI/ A. P.

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

11 Korrik, 2018 @12:50

Skuadra e Sigal Prishtinës, që do të garojë në Ligë të Kampionëve të basketbollit këtë stinor, ka mësuar sot pas shortit rrugën që duhet kaluar drejt fazës grupore të saj.

Në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve (Basketball Champions League) Sigal Prishtina do të ndeshet me ekipin holandez, Donar Groningen.

Ndeshja e parë luhet në Prishtinë më 20 shtator, ndërsa e kthimit në Holandë më 22 shtator.

Nëse e kalon këtë rival, Prishtina do të pres fituesin e duelit Fribourg Olympic (ZVICËR) - Aytodor Saratov (RUSI), në raundin e dytë kualifikues.

Duelet e raundit të dytë kualifikues do të zhvillohen më 25 e 28 shtator.

Ndërsa në raundin e tretë kualifikues, nëse kalohen dy pengesat e para, Sigal Prishtina do të ndeshet me ekipin turk, Sakarya Buyuksehir. Këto duele janë paraparë të zhvillohen më 1 dhe 4 tetor 2018.

Pas kësaj, ekipi do të futet në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, ku marrin pjesë nga 6 ekipe dhe luajnë ndeshje brenda-jashtë për të çuar 4 të parat në raundin e playoffit.

Basketball Champions League qualification route

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 Korrik, 2018 @15:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

TEL AVIV

Maccabi forcohet me MVP-në e Eurocup-it

Foto: euroleague.net

10 Korrik, 2018 @15:07

Skuadra izraelite, Maccabi Tel Aviv, është duke planifikuar të...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 Korrik, 2018 @16:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e...

KOSOVA U18

Lista ngushtohet në 16 lojtarë

Ibrahim Karabeg, përzgjedhës i Kosovës U18/ Foto: FBK

6 Korrik, 2018 @14:30

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 Korrik, 2018 @13:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së...

NGA SAN ANTONIO

Fenerbahçe transferon Lauvergnen

4 Korrik, 2018 @10:38

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti marrëveshje me...

SPANOULIS

Nënshkrimi i parë nën Blattin

3 Korrik, 2018 @13:42

Olympiacosi ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të...

PËRTEJ OQEANIT

Nga Fenerbahçe te Celtics

Foto: fenerbahceofficial/fb

3 Korrik, 2018 @12:53

Basketbollisti i deritashëm i Fenerbahçes, Brad Wanamaker, është...

TE KAMPIONI

Warriorsat me super qendrën në trapez

Foto: nba.com

3 Korrik, 2018 @7:55

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, e përforcoi...

LOS ANGELES

Lakers vazhdon me bombardime

Foto: nba.com

2 Korrik, 2018 @22:41

Pas transferimit të super yllit LeBron James, Los Angeles Lakers e...

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 Korrik, 2018 @15:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 Korrik, 2018 @16:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 Korrik, 2018 @13:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së...

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

BOROZANI / Arian Paçarizi

1 Korrik, 2018 @19:32

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe të Polonisë,...

DUELET E KOSOVËS

Dy ndeshjet e radhës, falas

Foto: fiba.basketball

27 Qershor, 2018 @13:37

Pas rastit tragjik që ndodhi javën që e lamë pas FBK ka vendosur...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga