Të gjitha lajmet

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina mposht Llapin, vazhdon ndjekjen e kreut

Prishtina mposht Llapin, vazhdon ndjekjen e kreut

29 Prill, 2018 @17:02

Prishtina
Llapi
Prishtina 3 : 2 Llapi
Ahmed JANUZI 1' 32', Arbër HOXHA 21' Mentor ZHDRELLA 6', Altin MERLAKU 88'

Stadiumi "Shahin Haxhiislami", Pejë

Një fitore shumë të madhe e ka shënuar sot Prishtina ndaj Llapit, fitore e cila bën që kjo skuadër të mbetet akoma në luftë për titullin kampion.

Përkundër rëndësisë së madhe, ky takim u përcoll nga më pak se 100 të pranishëm, mirëpo kjo nuk ndikoi në rrjedhën e lojës, e cila ishte fantastike.

Ndeshja filloi furishëm nga të dyja palët. Ahmed Januzi i vendasve shënoi me kokë për 1-0 që në minutën e parë, ndërsa mysafirët reguan shpejt, me Mentor Zhdrellën që realizoi për 1-1, për të dhënë shenja të hershme që na priste një lojë e mirë.

15 minuta pas barazimit të llapjanëve, Arbër Hoxha e riktheu përsëri Prishtinën në epërsi, epërsi e cila u rrit përsëri nga Ahmed Januzi, autori i golit të parë, i cili shënoi për 3-1 në minutën e 32’, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Në pjesën e dytë, llapjanët e ngushtuan epërsinë përmes Altin Merlakut 2 minuta para fundit të kohës së rregullt, mirëpo për ndonjë befasi eventuale ishte vonë dhe ndeshja u mbyll me fitoren e Prishtinës.

Përkundër fitores, Prishtina mbetet edhe më tutje 3 pikë larg Dritës lidere, kurse Llapi momentalisht gjendet në vendin e katërt.

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 Prill, 2018 @8:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe...

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 Prill, 2018 @8:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola,...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @16:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar,...

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 Prill, 2018 @16:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica...

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 Prill, 2018 @16:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions,...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet startuese

29 Prill, 2018 @14:42

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 Prill, 2018 @8:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola,...

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @16:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar,...

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 Prill, 2018 @16:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica...

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @8:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga