Të gjitha lajmet

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

14 Maj, 2017 @19:10

Feronikeli
Prishtina
Feronikeli 1 : 2 Prishtina
Behar MALIQI 44' Pen. Basit KHALID 20', Gauthier MANKENDA 62'

Stadiumi Rexhep Rexhpi - Drenas.

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të xhiros së XXXI të Superligës, tashmë ndaj ish-kampionit, Feronikelit dhe atë si mysafir, 1-2.

Kanë qenë sulmuesit afrikanë të ekipit bardhekaltër që i kanë dhënë fitore prishtinasve të drejtuar nga Arsim Thaqi.

TABELA AKTUALE

Së pari Basit Khalid dha golin e avantazhit për Prishtinën, kur shënoi në minutën e 20 të takimit, ndërsa Feronikeli barazoi nga penalltia, të cilën e realizoi Behar Maliqi, për 1-1.

Sidoqoftë, në pjesë të dytë Gauthier Mankenda ka shënuar për fitore të madhe të Prishtinës, që falë edhe fitores së Trepçës’89 ndaj Llapit, është afër të bëhet nënkampion.

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 Maj, 2017 @18:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot...

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 Maj, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 Maj, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34...

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 Maj, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi,...

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 Maj, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të...

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 Maj, 2017 @15:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Trepçës ‘89 në Champions League

14 Maj, 2017 @15:25

Pasi që u shpallen zyrtarisht kampionë të Kosovës dhe pas...

CRYSTAL - HULL

Hulli përshëndetet me Premier Ligën!

14 Maj, 2017 @14:50

Përkundër shkëndijave pozitive dhe formës së mirë në shtëpi...

KOMISIONI PËR ANKESA

Sahitit i zbritet dënimi, Myrtës jo

3 Nëntor, 2017 @22:29

Komisioni për Ankesa i FFK-së sot ka shqyrtuar ankesat e KF...

DEKLARATA E BEKIM SHOTANIT

Shotani i lumtur me 3 pikë

BOROZANI/D.S./Arkiv

3 Nëntor, 2017 @16:32

Pas 4 xhirosh Drenica ka shënuar fitoren e parë në Superligë,...

DEKLARATA E GANI SEJDIUT

Sejdiu: Nuk reaguam pas golit

BOROZANI/E. D./Arkiv

3 Nëntor, 2017 @16:17

Trajneri i ri i Trepçës’89, Gani Sejdiu, ka qenë i zhgënjyer pas...

DRENICA-TREPÇA'89

Drenica mposht kampionin për t’iu kthyer fitoreve

3 Nëntor, 2017 @15:00

Trepça’89 ka rënë në Skenderaj. Drenica që nuk kishte fituar që...

HAXHI SHALA SUSPENDOHET

2 ndeshje suspendim për Shalën

Foto: KF Feronikeli/ Facebook

3 Nëntor, 2017 @13:16

Futbollisti i Feronikelit, Haxhi Shala, për shkak të kartonit të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga