Të gjitha lajmet

BALLKANI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Suharekë

Foto: KFBallkani/fb

Prishtina ndalet në Suharekë

11 Shtator, 2018 @16:39

Ballkani
Prishtina
Ballkani 1 : 1 Prishtina
Blend BAFTIU 72' Gauthier MANKENDA 52'

Stadiumi i qytetit, Suharekë

Pa fitues u mbyll dueli i sotëm mes Ballkanit dhe Prishtinës në Suharekë, duel në të cilin të dyja skuadrat shënuan nga një herë.

Për t’u veçuar nga pjesa e parë është një shtyllë e goditur nga Besnik Krasniqi i vendasve dhe një gol i anuluar për shkak të pozicionit jashtë loje, gjithashtu i vendasve, ndërsa golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Të parët që realizuan ishin mysafirët përmes Gauthier Mankendas, i cili shënoi pas asistimit nga Ahmeti, e më pas vendasit barazuan përmes futbollistit Blend Baftiu, i cili e konkretizoi mundësinë e tij në minutën e 72’ të ndeshjes. Në vazhdim të ndeshjes gola nuk pati dhe takimi u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-1.

Ky është barazimi i parë i Prishtinës sivjet pas dy fitoreve radhazi, ndërsa duhet përmendur që ky ekip ka një takim më pak të zhvilluar. Sa i përket Ballkanit, kjo është pika e katërt sezonale, pikë e cila erdhi në debutimin e trajnerit Sami Sërmaxhaj.FORMACIONET STARTUESE

Ballkani: Ruxhi, Krasniqi, Potoku, Berisha, Kukaj, Sejdiu, Baftiu, Shabani, Manevski, Emini, Topalli. Kryetrajner: Sami Sërmaxhaj.

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Bashiru, Dallku, Bekteshi, Ahmeti, Mustafa, Mankenda, Hoxha, Korenica, Khalid. Kryetrajner: Mirel Josa.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 Shtator, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të...

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. ...

UEFA

UEFA konfirmon kupën e tretë

11 Shtator, 2018 @11:44

Në fillim të sezonin 2021-2022, UEFA do të nis garën e tretë...

ANALIZË

Fitorja 1

Fotografitë: FFK

11 Shtator, 2018 @10:10

Ishujt Faroe janë kombëtare që kanë fituar 9 pikë në...

KOSOVA - ISHUJT FAROE

Notat e lojtarëve të Kosovës pas fitores

10 Shtator, 2018 @22:13

Pas fitores ndaj Ishujve Faroe, Borozani.com ka vendosur nota për...

STATS

Viti 2018: 5 ndeshje, 0 humbje!

Foto: A.G

10 Shtator, 2018 @21:56

Pas fitores së arritur sonte, Kosova ka arritur një tjetër...

SKOCIA - SHQIPËRIA

Shqipëria e pafuqishme për Skocinë

10 Shtator, 2018 @21:41

Në takimin e saj të dytë në Ligën e Kombeve, Shqipëria u mposht...

DRENICA - GJILANI

Pa gola në Skenderaj

11 Shtator, 2018 @16:38

Në takimin e luajtur në “Bajram Aliu” të Skenderajt, gola nuk...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Prishtina

11 Shtator, 2018 @14:49

Janë publikuar formacionet startuese të Ballkanit dhe të...

JAVA 4

Formacionet startuese: Drenica - Gjilani

FOTO/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @14:23

Janë caktuar formacinet startuese të Drenicës dhe të Gjilanit. ...

JAVA E KATËRT

Gjyqtarët për xhiron e katërt të Superligës

BOROZANI

10 Shtator, 2018 @17:44

Një ditë para se të fillojë xhiroja e katërt, janë publikuar...

GJYQTARËT KOSOVARË

Franca U21 vs. Luksemburgu U21 drejtohet nga gjyqtarë kosovarë

9 Shtator, 2018 @12:03

Lajm i mirë për futbollin kosovar! Genc Nuza bashkë me ndihmësit...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga