Të gjitha lajmet

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

Prishtina në finale

3 Maj, 2018 @20:48

Golden Eagle Ylli
Sigal Prishtina
Golden Eagle Ylli 68 : 78 Sigal Prishtina
Artin GASHI 18 pikë Filip BUNDOVIC 31 pikë

Palestra "13 Qershori", Suharekë

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit, Prishtina arriti ta mbyllë me fitore edhe takimin e tretë gjysmëfinal, për ta arritur kështu finalen e Play Off-it.

Rezultati pas 3 çerekëve ishte pothuajse i barabartë, ndërsa diferencën mysafirët e bënë në 10-minutëshin e fundit, për ta mbyllur duelin me fitore 68-78.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Lojtari më i dalluar te kryeqytetasit sonte ishte Filip Bundovic me 31 pikë, 7 kërcime e 1 asistim, kurse te Ylli u veçua Artin Gashi me 18 pikë, 4 kërcime e 1 asistim.

Në finale Prishtina do të përballet me Bashkimin, i cili gjithashtu e fitoi 3-0 serinë e tij gjysmëfinale ndaj Rahovecit.

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 Maj, 2018 @19:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 Maj, 2018 @18:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës,...

GAME 3: PENZA - BASHKIMI

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

BOROZANI / A.P

3 Maj, 2018 @18:05

Vajzat e Bashkimit janë zyrtarisht kampione të Kosovës për...

GAME 2: ROCKETS - JAZZ

Barazojnë serinë

Foto: UtahJazz/twitter

3 Maj, 2018 @10:44

Fitorja me rezultat 116-108 e Utah Jazz kundër Houston Rockets,...

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 Maj, 2018 @22:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 Maj, 2018 @19:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 Maj, 2018 @18:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës,...

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 Maj, 2018 @20:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale,...

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 Maj, 2018 @19:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

2 Maj, 2018 @18:31

Para fillimit të ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga