Të gjitha lajmet

TENIS

Prishtina Open 2017, caktohen datat e turneut

Foto: Tennis Prishtina

Prishtina Open 2017, caktohen datat e turneut

Teksti: Tennis Prishtina

29 Qershor, 2017 @10:56

Prej datës 7-15 Korrik 2017, në terrenet e KT Prishtina do të mbahet edicioni i 25-të me radhë i turneut më të madh në Kosovë, Prishtina Open.
Prishtina Open si zakonisht mbahet në shumë kategori kurse edhe këtë vit do të zhvillohet në këto kategori:

1. Seniorët M/F
2. Red Orange Green M/F
3. Juniorët U-12, U-14, U- 18 M/F
4. Veteranët 40+ dhe 55+

Të premtën më 7 korrik do të zhvillohet kategoria “Red” duke filluar në orën 09:30.
Të shtunën me 8 korrik do të mbahet kategoria Orange dhe Green
Të dielën më 9 korrik do të fillon kategoria e Juniorëve U-12 dhe U-14 (femra dhe meshkuj)
Të hënën do të mbahet kategoria e Juniorëve U-18 dhe Veteranëve.

Javën e dytë do të mbahen të gjitha kategoritë tjera.

Turneu do të perfundojë të shtunën më 15 Korrik me finalen e seniorëve. Gjatë kësaj dite do të bëhet edhe ceremonia përmbyllëse ku fituesit do të shpërblehen me kupa, medalje dhe diploma.

Për më tepër informata përcjellni faqen e ‘Tennis Prishtina’ në Facebook.

HENDBOLL

Medalje e bronztë për Kosovën!

18 Qershor, 2017 @20:37

Pas humbjes në gjysmëfinale nga Ishujt Faroe, Kosova e fitoi...

ROLAND GARROS 2017

Për të dhjetën herë, Nadal

11 Qershor, 2017 @17:31

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka shënuar fitore të lehtë duke...

ROLAND GARROS

20-vjeçarja Ostapenko fiton Roland Garrosin

10 Qershor, 2017 @17:35

Një super befasi ka ndodhur në Roland Garros sa i përket...

ROLAND GARROS - GJYSMËFINALET

Përmbysje e Wawrinkas, mposhtet numri 1 i botës

9 Qershor, 2017 @17:36

Me triumfin e zvicranit Stan Wawrinka është mbyllur gjysmëfinalja...

ROLAND GARROS

Djokovic në pension të përkohshëm?

7 Qershor, 2017 @15:10

Forma aspak e mirë muajve të fundit dhe eliminimi i sotëm nga...

ROLAND GARROS

Thiem deklason Djokovicin, arrin gjysmëfinalen

7 Qershor, 2017 @14:52

Befasia e parë e fazës çerekfinale në Roland Garros është...

PARIS MASTERS 2017

Numri një i botës, u tërhoq nga Paris Masters

REUTERS/Arkiv

4 Nëntor, 2017 @11:25

Tenisti 31 vjeçar, Rafael Nadal, është tërhequr nga Paris...

TENIS

Nadal e mbyll si lider vitin 2017

1 Nëntor, 2017 @19:09

Fitorja e sotme ndaj Hyeon Chung në raundin e dytë të Paris...

SHANGHAI MASTERS

Federer mposht Nadalin për titullin e 94-t në karrierë

15 Tetor, 2017 @12:01

Vazhdon forma e mirë e Roger Federer në vitin 2017. Teniseri...

CHINA OPEN

Nadal fiton China Open, titulli i gjashtë i vitit

Foto: China Open

8 Tetor, 2017 @15:24

Për të dytën herë në karrierë dhe për të parën herë që nga...

TURNEU I KATEGORIVE TË REJA

Dihen fituesit te tenistet dhe teniserët e rinj në turneun e Prizrenit

Foto: FTK

18 Shtator, 2017 @12:09

Në organizim të klubit të tenisit “Prizreni” u mbajt turneu i...

Të gjitha lajmet nga Tenis