Të gjitha lajmet

PLAY OFF, PARA NDESHJES II

Prishtina pa Drilon Hajrizin sonte!

Drilon Hajrizi luajti 34minuta në duelin e parë të serisë finale ndaj Bashkimit/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

Prishtina pa Drilon Hajrizin sonte!

17 Maj, 2017 @14:27

Prishtina pa Drilon Hajrizin sonte!
Prishtina pa Drilon Hajrizin sonte!
Prishtina pa Drilon Hajrizin sonte!

Sigal Prishtina sonte pritet që të dalë pa lojtarin më të dalluar të saj këtë stinor Drilon Hajrizin.

Borozani.com ka mësuar se Hajrizi edhe në ndeshjen e parë ka qenë i sëmurë dhe ka luajtur ‘me infuzion’, ndërsa nuk do të jetë në gjendje për lojë sonte.

Hajrizi ka qenë lojtari me minutazhë më të gjatë për bardhekaltërit në ndeshjen e parë të serisë. Ai ka qenë 34 minuta në parket, ku ka shënuar 5 pikë, 3 kërcime dhe 4 asistime.

Shiko: PLAYOFF SKEMA

Mesatarja e Drilonit këtë stinor është 17.3 pikë për ndeshje, 3.6 asistime dhe 4.7 kërcime (mesatarja më e lartë e pikëve të shënuara dhe e asistimeve nga lojtarët në ekipin e Sigal Prishtinës për tërë stinorin).

Prej orës 19:00 në Sezai Surroi, Bashkimi pret Sigal Prishtinën në ndeshjen e dytë të serisë finale. Bashkimi ka epërsi në seri 1-0.

Kampion i Kosovës shpallet ekipi që arrin tre fitore në seri. Ndeshja e tretë e serisë zhvillohet të premten në Prishtinë.

WARRIORS - SPURS @ GAME 2

Golden State deklason Spursin

Foto: nba.com

17 Maj, 2017 @9:01

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, e deklasoi San Antonio...

TERMINI I NDESHJES III

Vetëm një ditë pushim para ndeshjes së tretë

Pamje nga ndeshja e parë finale/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Maj, 2017 @22:30

FBK ka bërë të ditur terminin e ndeshjes së tretë të serisë...

PLAY OFF REF'

Refer turk, në përballjen e dytë finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Maj, 2017 @21:47

Pasi që në ndeshjen e parë finale refer kryesor i ndeshjes ishte...

10 DITË TEST

Greenberg: Lista shkurtohet brenda 10 ditëve

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: star tribune

16 Maj, 2017 @12:37

Përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg,...

LISTA E GJËRË E KOSOVËS

Greenberg fton 21 lojtarë në reprezentacion

16 Maj, 2017 @11:44

Selektori i ri i Kosovës në basketboll, në grumbullimin e parë...

CELTICS - WIZARDS @ GAME 7

Bostoni në finale të Konferencës

Foto: nba.com

16 Maj, 2017 @9:01

Boston Celtics arriti ta mposht Washington Wizardsin në ndeshjen e...

PLAY OUT - NDESHJA E DYTË

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

16 Maj, 2017 @8:37

Në Gjilan mund të përcaktohet ekipi që do të sigurojë edhe një...

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

15 Maj, 2017 @20:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në...

TERMINI I DUELIT TË DYTË

Dueli i dytë i serisë finale, pasnesër

BOROZANI/ A. P.

15 Maj, 2017 @9:33

Seria finale e Play-Offit të Superligës pritet të bëhet edhe më...

KERASAN-DRITA @ GAME 1

Kerasani merr avantazhin në Play-Out

15 Maj, 2017 @8:19

Kerasan Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë...

JORDAN REED

Trepça regjistron Reedin

4 Janar, 2018 @19:39

Skuadra e Trepçës ka marrë seriozisht stinorin pranveror dhe...

NË MITROVICË

Trepça rikthen 4shen

BOROZANI / Arkiv

4 Janar, 2018 @13:09

Skuadra e Trepçës ka rikthyer në Mitrovicë, katër...

DAISHON KNIGHT

Lojtari i Bashkimit gjen angazhim në Katar

BOROZANI / Arkiv

4 Janar, 2018 @11:58

Basketbollisti amerikan i Bashkimit, Daishon Knight, që u largua nga...

ZHVILLIME

Bajramovic dhe Ylli, ndajnë rrugët

3 Janar, 2018 @23:00

Skuadra e Yllit do të ketë trajner të ri në pjesën pranverore...

NË SUHAREKË

Ylli zyrtarizon Leonard Mekajn

3 Janar, 2018 @22:44

Skuadra e Yllit nga Suhareka, që përfundoi në pozitë të tretë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga