Të gjitha lajmet

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina para shortit për Ligën e Kampionëve

BOROZANI/A.P.

Prishtina para shortit për Ligën e Kampionëve

29 Qershor, 2017 @10:11

Prishtina para shortit për Ligën e Kampionëve

Mbrëmë në Mies të Zvicrës, në shtëpinë e basketbollit europian, janë bërë të ditura të gjitha skuadrat pjesëmarrëse për stinorin e dytë të Ligës së Kampionëve në Basketboll.

Nga 56 ekipe pjesëmarrëse, 21 prej tyre janë kampionë të shteteve të tyre në Ligën e Kampionëve të basketbollit 2017/18.

Shorti për raundet kualifikuese, ku bën pjesë edhe Sigal Prishtina do të hidhet më 11 korrik, ndërsa kundërshtarët e mundshëm të saj janë: Avtodor Saratov (RUS), Benfica (POR), Bosna Royal Sarajevo (BIH), Dinamo Tbilisi (GEO), Divina Seguros Joventut (ESP), Donar Groningen (NED), Kalev Kramo (EST), Kapfenberg Bulls (AUT), Karposh Sokoli (MKD), Keravnos (CYP), BC Luleå (SWE), MHP Riesen Ludwigsburg (GER), Telenet Antwerp Giants (BEL), Tsmoki Minsk (BLR) dhe Vytautas (LTU).

Basketball Champions League (Basketball CL) do të nis stinorin e rregullt më 10 tetor.

D

Nga faza kualifikuese, 8 skuadra do t’i bashkangjiten 24 ekipeve që kanë siguruar direkt stinorin e rregullt të garës.

OFFICIAL

Chris Paul në Houston Rockets

Foto: nba.com

29 Qershor, 2017 @9:52

Houston përgatitjeve për stinorin 2017/18 i hyri si raketë....

NBA AWARDS

MVP: Russell Westbrook

Foto:nba.com

27 Qershor, 2017 @9:08

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, është...

NBA AWARDS

Mbrojtësi më i mirë i vitit Draymond Green

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @8:55

Ylli i Golden State Warriorsit, Draymond Green, e fitoi çmimin...

NBA AWARDS

Rookie i vitit: Malcolm Brogdon

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @8:45

Talenti i Milwaukee Bucksit, Malcolm Brogdon, është zgjedhur rookie...

NBA AWARDS

Trajneri i vitit në NBA Mike D’Antoni

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @8:37

Trajneri i vitit për stinorin e rregullt 2016/17 në NBA, është...

JUSTIN BLACK

Justin Black në Chartres Metropole të Francës

BOROZANI/ A. P.

27 Qershor, 2017 @7:45

Basketbollisti amerikan që ishte ndër më të dalluarit te Bashkimi...

JABARIE HINDS

Hinds në elitën e Hungarisë

BOROZANI/ A. P.

27 Qershor, 2017 @7:07

Basketbollisti amerikan që shkëlqeu te Sigal Prishtina në stinorin...

NBA AWARDS

Debutuesit, zgjedhen pesëshet e sezonit

26 Qershor, 2017 @19:09

Përveç mbrojtësve më të mirë të sezonit, janë zgjedhur edhe...

NBA AWARDS

Mbrojtësit më të mirë të sezonit, publikohet pesëshja

Foto: NBA

26 Qershor, 2017 @19:01

Është publikuar pesëshja më e mirë e sezonit në NBA sa i...

SHAWN JONES

Edhe Jones te Sardegna Sassari

23 Qershor, 2017 @16:55

Brenda muajit qershor, dy reprezentues të Kosovës, kanë arritur...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @12:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në...

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga