Të gjitha lajmet

KB PRISHTINA

Prishtina përforcohet me fundor amerikan

Foto: KB Prishtina

Prishtina përforcohet me fundor amerikan

14 Shtator, 2018 @15:05

Divine Myles është përforcimi i radhës te KB Prishtina.

Basketbollisti në fjalë është 21-vjeçar, 180 cm i gjatë, dhe luan në pozitën e fundorit.

Para se të kalonte te Prishtina, Myles ishte pjesë e kolegjit Stentson (NCAA), derisa në sezonin e fundit atje luajti 31 ndeshje, me mesatare prej 16,8 pikëve, 4,5 kërcimeve dhe 4,2 asistimeve për ndeshje.

ORARI I NDESHJEVE TË SUPERLIGËS

Kujtojmë që para se të fillojnë ndeshjet e Superligës, Prishtina fillimisht do të përballet me Bashkimin në ndeshjen e Superkupës së Kosovës këtë fundjavë, saktësisht të dielen me fillim nga ora 17:00.

DARDAN BERISHA

S’patëm fat në fund

Foto: fiba.basketball

14 Shtator, 2018 @13:39

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, përkundër lojës fenomenale...

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

14 Shtator, 2018 @13:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës...

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 Shtator, 2018 @21:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt...

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 Shtator, 2018 @20:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të...

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 Shtator, 2018 @19:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak...

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 Shtator, 2018 @17:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë...

DARDAN BERISHA

S’patëm fat në fund

Foto: fiba.basketball

14 Shtator, 2018 @13:39

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha, përkundër lojës fenomenale...

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

14 Shtator, 2018 @13:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës...

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 Shtator, 2018 @12:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani,...

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 Shtator, 2018 @21:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar...

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

BOROZANI/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @20:26

Skuadra e Trepçës, që në stinorin e kaluar nuk arriti të kap...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga