Të gjitha lajmet

HISTORI

Prishtina vs. Vëllaznimi, të gjitha rezultatet e pasluftës

Prishtina vs. Vëllaznimi, të gjitha rezultatet e pasluftës

Lista e rezultateve është mundësuar nga prishtinafc.com

23 Shkurt, 2018 @16:23

Një ditë para ndeshjes mes Vëllaznimit e Prishtinës, faqja zyrtare e klubit kryeqytetas ka publikuar një listë e cila përmban të gjitha rezultatet dhe golashënuesit në ndeshjet me Prishtinës dhe Vëllaznimit që nga sezoni 1999/2000.

Në këtë listë mund të shohim që në periudhën e pasluftës këto dy skuadra janë përballur mes vete 38 herë, ndërsa në përballjet direkte në të gjitha garat Prishtina ka shënuar gjithsej 20 fitore. Skuadra e Vëllaznimit ka shënuar fitore 7 herë, derisa 11 duele kanë përfunduar me barazim.

Përballjet mes Prishtinës dhe Vëllaznimit që nga sezoni 1999/2000:

1999/00:
Vëllaznimi – Prishtina 1:0 (0:0) (Luan Tabaku 68’)
Prishtina - Vëllaznimi 1:2 (0:0) (Kushtrim Munishi 56’ – Arbër Zhubi 79’, Florim Glloxhani 81’)

2000/01:
Prishtina - Vëllaznimi 3:0 (2:0) (Burim Berisha 31’, Sheremet Isufi 36’, Malsor Gjonbalaj 88’)
Vëllaznimi – Prishtina 0:0

2002/03:
Prishtina – Vëllaznimi 0:1 (0:0) (Luan Tabaku 60’)
Vëllaznimi - Prishtina 1:0 (0:0) (Arben Fazlija 82’)

2003/04:
Prishtina – Vëllaznimi 3:1 (2:1) (Besnik Kollari 10’, Sheremet Isufi 18’, Labinot Demolli 78’ – Labinot Efendija 34’)
Vëllaznimi - Prishtina 2:1 (2:0) (Samir Kastrati 16’, 31’ – Uliks Emra 78’)

2004/05:
Prishtina – Vëllaznimi 1:1 (1:1) (Adnan Haliti 23’ – Arber Zhubi 33’)
Vëllaznimi – Prishtina 0:0
Prishtina – Vëllaznimi 0:0
Vëllaznimi – Prishtina 1:1 (0:0) (Artan Lama 55’ – Mervan Hoxha 70’)

2005/06:
Prishtina – Vëllaznimi 0:0
Vëllaznimi - Prishtina 0:1 (0:0) (Arben Zhjeqi 79’)

2006/07:
Vëllaznimi - Prishtina 0:3 (0:0) (Nikollë Dushi 50’, Uliks Emra 66’, Artan Krasniqi 85’)
Prishtina- Vëllaznimi 1:0 (0:0) (Uliks Emra 90+3’)

2007/08:
Vëllaznimi - Prishtina 0:2 (0:1) (Visar Berisha 16’, Isuf Llumnica 75’)
Prishtina – Vëllaznimi 4:3 (1:2) (Visar Berisha 20’, Isuf Llumnica 52’, 75’, Enis Fetahu 60’ – Uliks Emra 7’, Ismet Ramushi 41’, Labinot Efendija 85’)
Superkupa (Prishtinë): Prishtina – Vëllaznimi 1:0 (1:0) (Berat Hyseni 27’)

2008/09:
Vëllaznimi - Prishtina 0:2 (0:1) (Berat Hyseni 45’, 66’)
Prishtina – Vëllaznimi 2:2 (0:2) (Berat Hyseni 56’, Suad Saliagiq 86’ – Robert Gjeraj 7’, Alban Dylazeka 12’)

2009/10:
Prishtina – Vëllaznimi 0:0
Vëllaznimi - Prishtina 2:1 (0:1) (Robert Gjeraj 52’, Alban Dylazeka 58’ – Suad Saliagiq 42’)
Vëllaznimi - Prishtina 2:1 (1:0) (Robert Gjeraj 16’, Dardan Rogova 53’ – Agron Skeraj 85’)

2010/11:
Prishtina – Vëllaznimi 3:2 (1:1) (Taulant Dajaku 22’, Shemsi Osmani 63’, Suad Saliagiq 90’ – Virtyt Hashani 8’, Atdhe Gashi 50’)
Vëllaznimi – Prishtina 0:2 (0:0) /0:3/ p.f. (e ndërprerë në min. 65’) (Astrit Fazliu 54’, 62’)
Prishtina – Vëllaznimi 5:0 (2:0) (Shemsi Osmani 17’, Suad Saliagiq 26’, Azem Ahmeti 75’, Faton Zejnullahu 79’, Behar Maliqi 90’)

2011/12:
Vëllaznimi - Prishtina 2:2 (1:1) (Fatih Karahoda 4’, Fisnik Papuqi 53’ - Qendrim Sejdiu 20’, Ilir Berisha 65’)
Prishtina – Vëllaznimi 4:1 (3:0) (Elhami Berisha 7’, 48’, Behar Maliqi 21’, Faton Zejnullahu 22’ - Fisnik Papuqi 87’)
Prishtina – Vëllaznimi 4:2 (3:1) (Azem Ahmeti 20’, Mentor Mazrekaj 31’, Astrit Fazliu 35’, Liridon Latifi 47’ – Agron Skeraj 24’, Fatih Karahoda 80’)

2012/13:
Prishtina - Vëllaznimi 2:0 (0:0) (Florim Bërbatovci 64’, Behar Maliqi 86’)
Vëllaznimi - Prishtina 0:1 (0:0) (Liridon Kukaj 86’)
Prishtina – Vëllaznimi 5:0 (1:0) (Astrit Fazliu 3’, Liridon Latifi 58’, Florim Bërbatovci 74’, 90’, Mentor Mazrekaj 87’)

2014/15:
Prishtina – Vëllaznimi 1:1 (0:1) (Mentor Zhdrella 72’ (pen) – Valon Kasapi 18’ (pen))
Vëllaznimi – Prishtina 0:2 (0:0) (Bashkim Shala 76’, Shend Kelmendi 89’)
Prishtina – Vëllaznimi 0:0

2016/17:
1/8 e Kupës: Vëllaznimi – Prishtina 0:1 (0:1) (Liridon Leci 7’(pen))

2017/18:
Prishtina – Vëllaznimi 1:0 (Armend Dallku 90+1’)

PARA NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Josa: Ndeshje e rëndësishme, duam vazhdimësi rezultatesh

23 Shkurt, 2018 @16:06

Para ndeshjes mes dy rivalëve të vjetër të futbollit kosovar,...

5 PËR FUNDJAVË

Java e të mëdhenjëve

23 Shkurt, 2018 @13:54

Me dy ndeshje nga La Liga, dy nga Premier Liga dhe një nga Serie A -...

SHORTI I EUROPA LIGËS

Milan-Arsenal, dueli i zjarrtë i Europa Ligës

23 Shkurt, 2018 @13:25

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i Europa Ligës për të...

PAMJE TË REJA

Arena Kombëtare, punimet vazhdojnë

Elbasan Arena, stadiumi ku Shqipëria luajti kualifikimet për EURO 2016

23 Shkurt, 2018 @12:37

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka publikuar...

6 EKIPET E FUNDIT TË KUALIFIKUARA

Arsenal me humbje shkon tutje, Milan pa probleme

22 Shkurt, 2018 @23:13

Në 6 përballjet e fundit të Europa Ligës sonte, përveç...

SALZBURG-SOCIEDAD

Berisha me gol çon Salzburgun përpara

22 Shkurt, 2018 @23:07

Mesfushori i shkëlqyeshëm i Kosovës, Valon Berisha, me golin e tij...

KUALIFIKOHEN 10 SKUADRAT E PARA

Napoli eliminohet nga Europa Liga

22 Shkurt, 2018 @21:21

Kanë përfunduar nëntë përballjet e para kthyese të natës në...

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 Maj, 2018 @21:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar...

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 Maj, 2018 @17:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër...

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 Maj, 2018 @17:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në...

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 Maj, 2018 @17:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim....

LIRIA - TREPÇA

89shi triumfon në Prizren

BOROZANI

2 Maj, 2018 @17:04

Trepça’89 ka dalë fituese në përballje me Lirinë në Përparim...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga