Të gjitha lajmet

BARDHEKALTËRIT

Prishtina zyrtarizon dy mbrojtësit e Gjilanit

BOROZANI/Arkiv

Prishtina zyrtarizon dy mbrojtësit e Gjilanit

31 Maj, 2018 @13:16

Tashmë është zyrtare. Fituesja e Kupës dhe nënkampionia e Kosovës, Prishtina, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje dhe ka nënshkruar kontratë me dy mbrojtësit e dalluar të Gjilanit, Armend Thaqi dhe Leotrim Bekteshi.

Thaqi, 25 vjeç, që ka pasur paraqitje edhe në reprezentacionin e Kosovës, njihet për shpejtësinë, krosimet dhe pritet t’i ndihmojë mjaft bardhekaltërve në gara evropiane gjatë kësaj vere.

Bekteshi, 26 vjeç, në anën tjetër, njihet si luftarak dhe njihet si futbollist që s’lëshon pe në mbrojtje.

Bekteshi ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me Prishtinën, njejtë si edhe Thaqi.

HISTORIA E SHKURTËR E LOJTARËVE

Thaqi i lindur më 10 tetor të vitit 1992 në Komunë të Obiliqit, në dy vitet e fundit ka qenë pjesë e Gjilanit.

Para saj, ai ka djersitur fanellën e KEK-ut, Hajvalisë dhe Prishtinës, ku është rikthyer me sot. Thaqi ka shënuar 5 gola për Gjilanin në stinorin e posapërfunduar të Superligës, duke qenë mbrojtës i krahut. Ndërsa asistimet e tij janë mbi 10 këtë stinor, vetëm në Superligë.

Bekteshi, i lindur më 21 prill 1992, është i lindur në Gjermani, ndërsa me banim është në Mitrovicë. Para Gjilanit, ai ka qenë pjesë e Besës.

REAL MADRID

Largohet Zinedine Zidane

31 Maj, 2018 @12:20

Një lajm befasues vjen nga Spanja! Në konferencën e...

PAS PAK TE REALI

Zidane thërret mediat

Foto: RealMadrid/fb

31 Maj, 2018 @11:07

Pas tre titujve të më të mirit në Evropë, Zinedine Zidane para...

CHAMPIONSHIP

Frank Lampard gjen punë si trajner

Foto: Derby County FC

31 Maj, 2018 @9:33

Që nga sezoni i ardhshëm, Frank Lampard do të jetë drejtues i...

GAME 2: LIBURNI - FENIKSI

Feniksi, kampion i Kosovës!

BOROZANI / V.B

30 Maj, 2018 @22:12

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, skuadra e Feniksit ka...

TRANSFER

Goditja e tretë e ditës nga Feronikeli

BOROZANI / D.S

30 Maj, 2018 @17:58

I treti transfer i ditës! Pas Zekës e Islamit, skuadra e...

TRANSFER

Përforcimi i dytë i ditës për Feronikeliin

30 Maj, 2018 @16:46

Pas Mevlan Zekës, Feronikeli ka njoftuar opinionin me përforcimin e...

MEVLAN ZEKA

Edhe një lojtar largohet nga Liria

BOROZANI/ D. S.

30 Maj, 2018 @15:25

Pas Meriton Korenicës, që nënshkroi për Prishtinën zyrtarisht...

PËRGATITORE

S’jemi favorit, kemi shpresë

Foto: beIN/googleimages

30 Maj, 2018 @14:44

Lionel Messi ka shënuar hat-trick dhe ka asistuar për Sergio Aguero...

MEDIA

Lichtsteiner te Arsenali

Foto: juventus/fb

30 Maj, 2018 @14:30

Mediat italiane raportojnë se Arsenali është shumë afër të...

TRANSFER

Goditja e tretë e ditës nga Feronikeli

BOROZANI / D.S

30 Maj, 2018 @17:58

I treti transfer i ditës! Pas Zekës e Islamit, skuadra e...

TRANSFER

Përforcimi i dytë i ditës për Feronikeliin

30 Maj, 2018 @16:46

Pas Mevlan Zekës, Feronikeli ka njoftuar opinionin me përforcimin e...

MEVLAN ZEKA

Edhe një lojtar largohet nga Liria

BOROZANI/ D. S.

30 Maj, 2018 @15:25

Pas Meriton Korenicës, që nënshkroi për Prishtinën zyrtarisht...

PREJ LIRISË

Meriton Korenica te Prishtina

prishtinafc.com

30 Maj, 2018 @11:58

Pak para fillimit të aventurës në Europa League, Prishtina ka...

PREJ FERRONIKELIT

Ahmet Haliti kthehet te Prishtina

Foto: KFFerronikeli/fb

28 Maj, 2018 @16:02

Pas dy viteve të fundit të kaluara te Ferronikeli, futbollisti që...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga