Të gjitha lajmet

PENSIONOHET

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

24 Nëntor, 2017 @14:28

Njëri ndër futbollistët perspektiv që ka mundur të ketë Kosova në të ardhmen, është detyruar ta lë futbollin aktiv, për shkak të problemeve kardiake.

Sinan Bytyqi, 22 vjeç, është diagnostifikuar me kardiomiopati hipertropike dhe për këtë arsye është detyruar të pensionohet nga loja e tij e preferuar, ndërsa Manchester City i ka ofruar punë si skaut i klubit, ka bërë të ditur Daily Mail sot.

Ai së fundi kishte marrë lëvdata nga Pep Guardiola, që i konfirmoi Bytyqit se është duke e vëzhguar te Go Ahead Eagles në Holandë, ku ishte i huazuar.

Mirëpo, më pas ndërroi gjithçka.

Bytyqi

“Hyra në Zyrë, pasi më ftuan. Aty ishte trajneri i ekipit, menaxheri, stafi, mjekët. Mendova, çfarë po ndodh tash?. Ishte e çuditshme. Pastaj trajneri ma nxorri një copë letre dhe më tha se mjekët kanë gjetur anomali në testin e monitorimit të punës së zemrës dhe m’u desh të kthehesha në Angli,” ka treguar Bytyqi problemin për gazetën në fjalë.

Më pas në Londër, kjo diagnozë iu konfirmua.

“Më thanë që nëse vazhdojë të luajë futboll, zemra ime ka mundësi 4-5% që të ndalet. Ndërsa nëse nuk luajë, vetëm 1%,” ka vazhduar Bytyqi.

KOMBËTARJA - FEMRAT

Europiani i Femrave U19 & U17, Shqipëria kupton kundërshtarët

24 Nëntor, 2017 @13:50

Eshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti...

DEKLARATA E TRAJNERIT

Daja: Luajmë për koeficientin e klubit

23 Nëntor, 2017 @23:33

I gëzuar për fitoren e parë në grup të Europa Ligës ndaj një...

PREMITË

Sa fitoi Skënderbeu deri tash në EuropaLigë?

23 Nëntor, 2017 @23:22

Skuadra e Skënderbeut me fitoren e sontme në Europa Ligë ndaj...

SKËNDERBEU-DYNAMOKIEV

Përkundër fitores, Skënderbeu eliminohet

Foto: KFSkenderbeu/fb

23 Nëntor, 2017 @22:58

Skënderbeu ka shënuar fitoren e parë në Grupin B të Europa...

GRUPI J

Senzacioni Ostersunds, kualifikohet

Foto: uefa.com

23 Nëntor, 2017 @22:04

Ekipi debutues në gara europiane, Ostersunds, ka arritur që të...

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur...

BYLBYL SOKOLI

Sokoli: Vështirë që vazhdoj

Foto: prishtinafc.com

23 Nëntor, 2017 @15:16

Trajneri i Vllaznisë së Pozharanit, Bylbyl Sokoli, në deklaratën...

MIREL JOSA

Josa: Pikët dhe loja e mirë janë ajo që kërkoj

Foto: prishtinafc.com

23 Nëntor, 2017 @15:09

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores...

VLLAZNIA-PRISHTINA

Fetahaj sjell fitoren e Prishtinës

Foto: prishtinafc.com

23 Nëntor, 2017 @14:49

Sulmuesi i ri i Prishtinës i ardhur këtë verë nga Liria e...

FORMACIONET ZYRTARE: VLLAZNIA-PRISHTINA

11-shet: Vllaznia-Prishtina

23 Nëntor, 2017 @13:00

Janë përcaktuar formacionet startuese për përballjen që nis tash...

IPSWICH TOWN - SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu hero në duel ndaj ekipit të Celinës

Foto: S. Ellis

23 Nëntor, 2017 @9:55

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu, u bë hero në...

PREMIER LEAGUE

Niasse, viktima e parë për ‘mashtrimin e gjyqtarit’

21 Nëntor, 2017 @12:56

Oumar Niasse është zyrtarisht viktima e parë e dënimit për...

ANFIELD ROAD

Coutinho kalon Owenin dhe Fowlerin

21 Nëntor, 2017 @12:52

Mesfushori brazilian i Liverpoolit, Philippe Coutinho, me asistimin e...

TONY PULIS

Shkarkohet edhe një trajner në Premier Ligë

20 Nëntor, 2017 @13:25

Pas largimit të Ronald Koemanit nga Everton, pastaj Slaven Bilicit...

UNITED - NEWCASTLE

Rikthehen yjet, rikthehet fitorja

18 Nëntor, 2017 @20:23

Ashtu sikur të gjithë favoritët e tjerë në Premier League sot,...

Të gjitha lajmet nga Premier League