Të gjitha lajmet

AZERBEJXHANI - NORVEGJIA

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

Prosinecki radhit fitoret me Azerët

8 Tetor, 2016 @19:14

Azerbajxhani
Norvegjia
Azerbajxhani 1 : 0 Norvegjia
Medvedev 11'

Njëra ndër ekipet modeste në kualifikueset për Botërorin Rusia 2018, Azerbejxhani, ka marrë një start impresiv nën drejtimin e trajnerit kroat, Robert Prosinecki.

Me fitoren e sontme ndaj Norvegjisë, 1-0, Azerbejxhani ka rreshtuar edhe fitoren e dytë në grup duke marrë lidershipin aty.

TABELA AKTUALE

Golin e vetëm në fitoren e Azerbejxhanit e ka shënuar mbrojtësi Maksim Medvedev.

MALI I ZI - KAZAKISTANI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

8 Tetor, 2016 @19:06

Sulmuesi pejan i Malit të Zi, Fatos Beqiraj, ka qenë startues në...

GRUPI F: ANGLI - MALTË

Anglia fiton ndaj Maltës

Foto: Squawka

8 Tetor, 2016 @18:57

Ashtu siç pritej, Anglia e ka mposhtur pa probleme përfaqësuesen e...

KONFERENCA PARA NDESHJES

Shevchenko nuk e nënvlerëson Kosovën

8 Tetor, 2016 @16:53

Përveç Albert Bunjakit, në konferencë para mediave foli edhe...

NGA KONFERENCA

Bunjaki tregon synimet e Kosovës

Foto: FFK

8 Tetor, 2016 @16:44

Një ditë para ndeshjes kualifikuese ndaj Ukrainës, përzgjedhësi...

MIQËSORE

Skënderbeu mposht Trepçën 89’

Foto: Skenderbeu Facebook

8 Tetor, 2016 @16:33

Duke shfrytëzuar pushimin si pasojë e ndeshjeve të Kombëtarëve,...

SHQIPËRI-SPANJË

Shqipëri-Spanjë, përballjet e mëparshme

8 Tetor, 2016 @13:18

Kombëtarja kuqezi do të luftojë të dielën kundër Spanjës për...

SHQIPËRI-SPANJË

Koeficientët e bastoreve anojnë nga Spanja

8 Tetor, 2016 @13:07

Në duelin e nesërm ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës, padyshim...

PARA NDESHJES

Ukraina arrin, pret fitoren e parë ndaj Kosovës

Foto: sport.ua

8 Tetor, 2016 @13:06

Përfaqësuesja e Ukrainës mbrëmë ka ateruar në Krakow të...

DITARI RUS (5)

Uragani

Fotot: FIFA & Squawka

18 Qershor, 2018 @21:09

Si kaloi dita e pestë e e Botërorit?  ZLATANI Pa Ibrahimovicin,...

GRUPI G: TUNIZIA - ANGLIA

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Fotot: FIFA/fb

18 Qershor, 2018 @20:35

Një Angli premtuese kësaj radhe në Botëror. Si me lojë, ashtu...

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet e Tunizisë dhe Anglisë afro 1 orë para...

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

18 Qershor, 2018 @17:54

Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë! ‘Djajtë e...

KROACIA

Kroacia e pamëshirshme, kthen Kalinicin në shtëpi

18 Qershor, 2018 @16:47

Pasi refuzoi të hynte në lojë si zëvendësues në ndeshjen që...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018