Të gjitha lajmet

MIQËSORE NË DRENAS

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

11 Gusht, 2017 @10:54

Dy herë kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka bërë të ditur se sot e ka provën e fundit, atë gjenerale, në përballjen miqësore që do ta zhvillojë ndaj Flamurtarit të Prishtinës.

EKIPET E SUPERLIGËS

Ndeshja zhvillohet në ora 17e30 në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, ndërsa ky duel pritet të jetë test i mirë edhe për ekipin që iu rikthye Superligës, Flamurtarit.

ORARI I XHIROS I

Feronikeli do ta nis stinorin fundjavën që vjen, më 19-20 gusht në përballje ndaj Vllaznisë së Pozharanit, ndërsa Flamurtari do të jetë mysafir i kampionit aktual, Trepçës’89.

NURUDEEN ORELESI

Vllaznia zyrtarizon Orelesin e Skënderbeut

11 Gusht, 2017 @10:03

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka zyrtarizuar mesfushorin me...

SUPERKUPA E KOSOVËS 2017

Çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës

Pamje nga Superkupa e vitit të kaluar, kur Prishtina mposhti Feronikelin në Pejë/ Foto: prishtinafc.com

10 Gusht, 2017 @15:45

FFK dhe Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit përmes një...

SULMUESI I RI

Shend Kelmendi zyrtarizohet, nënshkruan 3 vjet më Skënderbeun

10 Gusht, 2017 @15:33

Lojtari i deridjeshëm i Prishtinës, që mbeti pa ekip në muajin...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Kuqezinjtë s’lëvizin nga vendi

10 Gusht, 2017 @15:23

Kombëtarja shqiptare në futboll nuk ka lëvizur nga pozita e saj...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Edhe një rënie e Kosovës në FIFA

10 Gusht, 2017 @15:12

Sot FIFA ka publikuar renditjen e radhës mujore për ekipet...

NË TIRANË

Partizani me mesfushor nga Panama!

10 Gusht, 2017 @14:53

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka zyrtarizuar lojtarin e ri të...

NË PRIZREN

Liria merr edhe portierin e Tiranës

10 Gusht, 2017 @14:35

Skuadra nga Prizreni, Liria, ka kapur edhe një lojtar nga...

SHKËNDIJA-MILAN

Shkëndija - Milan, biletat në shitje

10 Gusht, 2017 @14:35

Duke filluar prej sot 10.08.2017 (e mërkurë), Shkëndija ka...

FUTBOLLISTËT E HUAJ

FFK: Të huajt transferohen deri të shtunën

10 Gusht, 2017 @9:41

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur përmes një...

MIQËSORE

Feronikeli fiton ndaj 2 Korrikut

Foto: KFFeronikeli/ Facebook

9 Gusht, 2017 @23:02

Në miqësoren e zhvilluar sot, Feronikeli e ka mposhtur me rezultat...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Vllaznia-Gjilani

21 Tetor, 2017 @14:09

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Prishtina-Besa

BOROZANI/ E. D.

21 Tetor, 2017 @13:57

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

PARA NDESHJES: VLLAZNIA-GJILANI

Një fitore larg kreut dhe lufta për shpresë

Foto: KFVllaznia

21 Tetor, 2017 @8:34

Dy ekipe me synime krejtësisht të kundërta ballafaqohen sot në...

PARA NDESHJES: PRISHTINA-BESA

Mundësia për t’u bërë lider

Pamje nga ndeshjet e kaluara, Besa-Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

21 Tetor, 2017 @8:12

Një rezultat pak më ndryshe i Gjilanit në përballje ndaj...

KOMUNIKATË

Komunikatë nga Flamurtari

20 Tetor, 2017 @21:55

Përmes një komunikate për media, klubi i Flamurtarit i ka kërkuar...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga