Të gjitha lajmet

COUPE DE LA LIGUE

PSG fiton Kupën e ligës së Francës

PSG fiton Kupën e ligës së Francës

1 Prill, 2018 @9:52

Paris Saint Germain
Monaco
Paris Saint Germain 3 : 0 Monaco
Edinson CAVANI 8'(P), 85', Angel DI MARIA 21'

Paris Saint Germain, duke e mposhtur Monacon me rezultat 3-0, arriti të fitojë Kupën e Francës.

Golin e parë në ndeshje shënoi Edinson Cavani në minutën e tetë nga pika e bardhë, ndërsa epërsinë e dyfishoi argjentinasi Angel Di Maria në minutën e 21-të dhe kështu u mbyll pjesa e parë.

Ndërsa goli i tretë dhe i fundit i ndeshjes erdhi përsëri nga Cavani në minutën e 85-të.

PSG për herë të pestë radhazi është duke e ngritur Kupën e Francës, derisa në total i kanë të fituara 7 kupa.

SHQIP NË BOTË

Valon Berisha shënon në fitoren e Salzburgut

31 Mars, 2018 @19:16

Me golin e shënuar nga pika e bardhë, Valon Berisha e ka ndihmuar...

PAS NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Arsim Gojani: Nuk u dorëzuam, pikë e merituar

31 Mars, 2018 @18:57

Përveç Mirel Josës, për media pas ndeshjes u shpreh edhe Arsim...

PAS NDESHJES PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Mirel Josa: Presion i panevojshëm, lufta për titull vazhdon

31 Mars, 2018 @18:49

Pas barazimit me Vëllaznimin, trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, u...

UNITED - SWANSEA

Lukaku 100, United fiton

Foto: Premier League

31 Mars, 2018 @16:59

Pa shumë probleme, United ka shënuar fitore ndaj Swanseat në ‘Old...

DRITA - FLAMURTARI

Drita s’gabon, forcon kreun

BOROZANI/ Arkiv

31 Mars, 2018 @14:57

Ashtu siç edhe parashikohej, skuadra e Dritës ka shënuar fitore...

PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Përfundim dramatik, Vëllaznimi ndal Prishtinën

Foto: KF Vëllaznimi

31 Mars, 2018 @14:56

Me barazim dramatik u mbyll derbi i xhiros mes Prishtinës dhe...

PALACE - LIVERPOOL

Shpëtimtari Salah!

Foto: Premier League

31 Mars, 2018 @14:22

Si shumë herë këtë sezon, edhe sot Mo Salah doli të ishte...

E SHTUNA SPORTIVE

Vetëm një duel nga Liga e Parë

31 Mars, 2018 @11:02

Vetëm një duel i xhiros së XXIII zhvillohet sot në Ligën e Parë...

PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Prishtina vs. Vëllaznimi, formacionet startuese

31 Mars, 2018 @13:00

Këto janë formacionet startuese të Prishtinës dhe Vëllaznimit...

SHQIP NË BOTË

Edhe një gol nga Atdhe Nuhiu!

30 Mars, 2018 @16:55

Vjen edhe goli i dytë i dytës i ditës nga Atdhe Nuhiu! Sulmuesi...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

PSG - MONACO

7 gola ndaj kampionit, për të konfirmuar titullin

15 Prill, 2018 @22:04

Paris St Germain ka rikthyer titullin e Ligue 1, pasi që sonte ka...

NEYMAR

Do të operohet

1 Mars, 2018 @15:54

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, do të operohet pasi që ka pasur lëndim...

PSG

Demantohen mediat, lëndimi i Neymarit më serioz

27 Shkurt, 2018 @0:14

Përmes një postimi zyrtar, klubi i Parisit ka demantuar mediat...

PSG

Lëndimi i Neymar, lajme pozitive

26 Shkurt, 2018 @16:24

Lajme të mira për klubin e Parisit. Lëndimi i pësuar mbrëmë...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1