Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKMI @ GAME 3

Publikohen pesëshet startuese

Foto: BOROZANI

Publikohen pesëshet startuese

19 Maj, 2017 @18:59

Pak para fillimit të ndeshjes, janë publikuar skuadrat startuese të Prishtinës e Bashkimit.

Prishtina: Willie Kemp, Mike Moser, Edmond Azemi, Fisnik Rugova, Nenad Delic.

Bashkimi: Kayel Locke, Justin Black, Mikaile Tmusic, Imer Tahiri, Marko Popovic.

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

EKSKLUZIVE: Drilon Hajrizi mungon përsëri

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 Maj, 2017 @13:59

Përmes një komunikimi për Borozani.com, Drilon Hajrizi ka...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Më të dalluarit e serisë

BOROZANI/A.P.

19 Maj, 2017 @13:46

Në prag të ndeshjes së tretë finale, le të shohim cilët ishin...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

BOROZANI/A.P.

19 Maj, 2017 @13:38

Me fillim nga ora 19:00, sonte në kryeqytet zhvillohet përballja e...

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 Maj, 2017 @12:56

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe...

BEST 5

Pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17

19 Maj, 2017 @9:44

Dje është caktuar pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17 në NBA....

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

18 Maj, 2017 @16:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @14:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Kerasan Prishtina

BOROZANI/ A.P

25 Tetor, 2017 @16:59

Janë publikuar pesëshet startuese të Rahovecit dhe të Kerasan...

PARA NDESHJES: SIGAL PRISHTINA - KHIMIK

Në kërkim të fitores së dytë

Foto: fibaeuropecup

25 Tetor, 2017 @12:08

Sigal Prishtina sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në...

TOP 10 PERFORMANCES OF GAMEWEEK 4

TOP 10 e Superligës në xhiron e katërt

Foto: Rexh Gashi

24 Tetor, 2017 @21:57

Basketbollisti i ardhur te Ylli këtë stinor, Taylor Bessick,...

XHIRO V

Terminet për xhiron e pestë

Borozani/Arkiv

24 Tetor, 2017 @16:22

Këtë mesjavë, Superliga e Kosovës në basketboll vjen me dy...

XHIRO V

Shtyhet edhe ndeshja mes Prishtinës dhe Yllit

Borozani/Arkiv

24 Tetor, 2017 @16:14

Ngjashëm sikur takimi mes Bashkimit dhe Pejës, edhe takimi mes...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga