Të gjitha lajmet

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 4

Publikohen pesëshet startuese

Foto: Borozani

Publikohen pesëshet startuese

24 Maj, 2017 @17:51

Janë publikuar skuadrat startuese të Bashkimit e Prishtinës në prag të ndeshjes së katërt të serisë finale.

BASHKIMI: Kayel Locke, Imer Tahiri, Marko Popovic, Temi Soyebo, Mikaile Tmusic.

PRISHTINA: Willie Kemp, Mike Moser, Edmond Azemi, Nenad Delic, Granit Rugova.

Ndeshja fillon në ora 19:00.

CAVS - CELTICS @ GAME 4

Cleveland afër finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2017 @9:30

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, e mposhti Boston...

ALO-QENDRA E PRISHTINËS

Rugova: Në Prizren për fitore e festë

24 Maj, 2017 @8:14

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Fisnik Rugova, në deklaratën e...

TRAJNERI I BASHKIMIT

Radovic: Synimi është fitorja

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2017 @7:56

Trajneri malazias i Bashkimit, Dragan Radovic, në deklaratën e tij...

THËRRASIN TIFOZËRITË

Bashkimi kërkon fitore për barazim serie, Prishtina titullin

23 Maj, 2017 @21:16

Bashkimi nesër mbrëma do të zhvillojë ndeshjen e fundit të...

REFERI KRYESOR PËR NDESHJEN IV

Refer maqedon, për ndeshjen e katërt të serisë finale

23 Maj, 2017 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) për ndeshjen e katërt...

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 Maj, 2017 @20:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e...

JAMIR HANNER

Lojtari i Bashkimit, nënshkruan me Bosna Royal

Jammir Hanner me trajnerin Fotis Takianos, të dy, të larguar nga Bashkimi/ BOROZANI/ A. P.

18 Dhjetor, 2017 @21:46

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar te Bashkimi përgjatë...

KUPA E KOSOVËS

Terminet dhe referët e raundit III të Kupës

BOROZANI / Arkiv

18 Dhjetor, 2017 @16:52

FBK përmes një njoftimi ka bërë të ditur terminet dhe referët e...

GRUPI A I KUPËS SË KOSOVËS

Peja-Kalaja, zhvillohet në Prizren

18 Dhjetor, 2017 @15:23

Përmes një njoftimi të botuar në faqen zyrtare të ekipit në...

STATS

Lawrence në maje të FIBA Europe Cup

Foto: fiba.com

18 Dhjetor, 2017 @12:25

Ish-lojtari i Sigal Prishtës, Andrew Lawrence, e përfundoi stinorin...

YLLI - BOREA

Ylli mbyll stinorin vjeshtor i treti

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @17:38

Skuadra therandase Ylli, duke e mposhtur Borean me rezultat 111-104,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga