Të gjitha lajmet

TRAJNERI I BASHKIMIT

Radovic: Synimi është fitorja

BOROZANI/ A. P.

Radovic: Synimi është fitorja

24 Maj, 2017 @7:56

Radovic: Synimi është fitorja
Radovic: Synimi është fitorja

Trajneri malazias i Bashkimit, Dragan Radovic, në deklaratën e tij para ndeshjes ndaj Sigal Prishtinës sot, ka thënë se synimi i vetëm i ekipit të tij është fitorja.

“Kemi dëshmuar se jemi rivalë të barabartë me Sigal Prishtinën. Për fat të keq tonin, përvoja e lojtarëve të Prishtinës dhe disa gabime tona vendosën që rezultati tash të jetë 2-1 në të mirë të tyre. Synimi ynë është barazimi i serisë me një fitore sonte dhe gjithçka të vendoset në ndeshjen e pestë,” ka thënë Radovic, shkruan Koha ditore sot.

PLAYOFF SKEMA

Bashkimi pret Sigal Prishtinën në ora 19:00 sonte në Prizren. Rezultati aktual i serisë është 2-1 në të mirë të Sigal Prishtinës.

Bashkimi përkundër disavantazhit të terrenit vendas, e nisi mirë serinë finale duke fituar në Prishtinë dhe morri epërsinë e terrenit me 1-0.

Mirëpo, Sigal Prishtina shënoi fitore në ndeshjen e dytë në Prizren për të barazuar 1-1 dhe për të rikthyer epërsinë e terrenit vendas.

Në ndeshjen e tretë të zhvilluar në Prishtinë, bardhekaltërit nuk lanë vend për befasi dhe fituan për 2-1.

Kampion shpallet ekipi që arrin tre fitore së pari.

THËRRASIN TIFOZËRITË

Bashkimi kërkon fitore për barazim serie, Prishtina titullin

23 Maj, 2017 @21:16

Bashkimi nesër mbrëma do të zhvillojë ndeshjen e fundit të...

REFERI KRYESOR PËR NDESHJEN IV

Refer maqedon, për ndeshjen e katërt të serisë finale

23 Maj, 2017 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) për ndeshjen e katërt...

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 Maj, 2017 @20:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e...

SPURS - WARRIORS @ GAME 4

Golden State Warriors në finalen e madhe

Foto: nba.com

23 Maj, 2017 @9:24

Golden State Warriors, e mposhti San Antonio Spursin edhe në...

MIKAILE TMUSIC

I gatshëm për ndeshjen e radhës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Maj, 2017 @13:15

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i cili ishte lënduar në...

SPECIALE

Fenerbahçe në fronin e Evropës

Fotografitë: Fenerbahçe Basketbol/ Facebook

22 Maj, 2017 @12:46

Finalja e madhe e stinorit filloi me një “alley-oop” ndërmjet...

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 Maj, 2017 @11:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal...

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 Maj, 2017 @9:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për...

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 Maj, 2017 @20:59

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me...

EUROLEAGUE

Vendi i tretë i Moskës

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @18:54

Kampioni i fundit i Euroligës, CSKA Moska, e mbylli këtë stinor...

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 Qershor, 2018 @14:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

KOLUMNE

KB Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2018 @21:03

Në vitet 1990’ta, në Prizren (dhe në tërë Kosovën),...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga