Të gjitha lajmet

BOREA-RAHOVECI

Rahoveci e nis me fitore stinorin

Foto: KBRahoveci

Rahoveci e nis me fitore stinorin

4 Tetor, 2017 @20:45

Borea
Rahoveci
Borea 82 : 111 Rahoveci

Karagaçi, Pejë
Rahoveci e nis me fitore stinorin
Rahoveci e nis me fitore stinorin

Skuadra e Rahovecit, që ka nisur stinorin me trajnerin e ri, Mark Rodiqi, ka mposhtur sot ekipin e ri në Superligë, Borean në Karagaç, për të nisur sezonin me fitore.

TABELA AKTUALE

Rahoveci ka mposhtur Borean me 29 pikë dallim, 111-82, për të regjistruar fitoren e parë të stinorit, ndërsa xhiron që vjen ndeshet me Yllin.

Borea duelin e radhës e zhvillon ndaj Bashkimit.

SIGALPRISHTINA-BASHKIMI

Kampioni nis furishëm në derbi

4 Tetor, 2017 @19:33

Sigal Prishtina ka mposhtur bindshëm në xhiron e parë të stinorit...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

4 Tetor, 2017 @18:05

Sigal Prishtina: F.Rugova, G.Rugova, A.Lawrence, D.Berisha, L.Shoshi...

KERASAN PRISHTINA - YLLI

Fitore e ngushtë për Yllin në Prishtinë

Foto: BOROZANI

4 Tetor, 2017 @16:32

Në takimin hapës të sezonit 2017/2018 të Superligës së Kosovës...

KRIZA

Peja e Trepça, me ‘vullnetarë’

Kur ndeshja Peja-Trepça, mbushte palestrat/ BOROZANI/ E. Sh/ Arkiv

4 Tetor, 2017 @8:57

Dy skudrat e katërshes së madhe të basketbollit të Kosovës, Peja...

NBA

Rregulla të reja, ndryshon formati tradicional East vs. West

3 Tetor, 2017 @20:14

Përmes një lajmi të publikuar pak më parë, është bërë e...

GJYQTARËT DHE DELEGATËT

Xhelal Mumini kryesor në derbin e xhiros

BOROZANI/E. D./ Arkiv

3 Tetor, 2017 @18:28

FBK ka bërë të ditur sot gjyqtarët dhe vëzhguesit që do të...

FAZA GRUPORE

Kompletohet Liga e Kampionëve të basketbollit

3 Tetor, 2017 @11:52

Pas 3 raundeve kualifikuese, Liga e Kampionëve të basketbollit, ka...

NË KRYEQYTET

Tirana prezenton 3 përforcimet e huaja

3 Tetor, 2017 @7:30

Një amerikan, një maqedon dhe një serb janë përforcimet e fundit...

TË GJITHA TERMINET

Trepça-Peja, të enjten

2 Tetor, 2017 @20:23

Sot Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka zyrtarizuar të...

U18 SUPERLEAGUE

Superliga U18: Favoritët fitojnë

BOROZANI/Arkiv

2 Tetor, 2017 @10:07

Skuadra e Trepçës, Bashkimit dhe Pejës, kanë shënuar fitore në...

TERMINI I NDESHJES III FINALE

A do të përcaktohet kampioni të shtunën?

BOROZANI/Arkiv

17 Maj, 2018 @14:07

Kanë mbetur edhe dy ditë për të kuptuar nëse kampioni i Kosovës...

GAME 2: BASHKIMI - SIGAL PRISHTINA

Bashkimi para arritjes historike

BOROZANI/ A. P.

16 Maj, 2018 @21:04

Bashkimi është para arritjes historike. Ekipi prizrenas ka shënuar...

ÇEREKU I TRETË: BASHKIMI-PRISHTINA

11 epërsi në 10 minutat e fundit

BOROZANI/Arkiv

16 Maj, 2018 @20:49

Lojë e barabartë në çerekun e tretë të ndeshjes, derisa...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Qetë në pushim për Bashkimin

16 Maj, 2018 @20:10

Bashkimi ka mbyllur në epërsi 10 pikëshi pjesën e parë të...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Çereku i parë, i Bashkimit

16 Maj, 2018 @19:46

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së dytë të serisë...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga