Të gjitha lajmet

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

Raketat para lansimit në finale!

25 Maj, 2018 @7:44

Houston Rockets
Golden State Warriors
Houston Rockets 98 : 94 Golden State Warriors
Eric GORDON 24 pikë Kevin DURANT 29 pikë

Raketat para lansimit në finale!

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe kapaciteti i Houston Rockets, nuk do të kalonte dy fitoret - sot në mëngjes gjithçka ndërroi.

Finalja e Konferencës Perëndimore në NBA mund të sjellë befasinë më të këndshme, derisa Houston Rockets ka kaluar në epërsi 3-2 me fitore 98-94 ndaj Golden State Warriorsit dhe tashmë është vetëm një fitore larg finales së madhe të NBA-së.

James Harden

Lojtari nga banka rezervë, Eric Gordon, ka shënuar 24 pikë e 4 kërcime, ndërsa Chris Paul ka pasur paraqitje tejet impresive. Ai ka shënuar 20 pikë, 7 kërcime e 6 asistime në këtë fitore të raketave! Ndërsa në çerekun e fundit me pikët e shënuara në momente kyçe, thjesht ka çuar ekipin drejt fitores së radhës dhe e ka afruar finalen e madhe.

Luftëtarët në anën tjetër mbetën të befasuar në fund me atë çfarë u ndodhi. Dray Green, Steph Curry e Kevin Durant - kanë qenë në parket përgjatë mbi 40 minutave. Pushuan nga 1, maksimalisht 2 minuta gjatë tërë ndeshjes - që nuk mjaftoi.

PLAYOFF SKEMA

Green luajti me double-double prej 12 pikëve e 15 kërcimeve. Durant shënoi 29 pikë, ndërsa Curry 22 pikë, 7 kërcime e 6 asistime - të gjitha këto, të pamjaftueshme ndaj raketave sot.

 

Ndeshja e gjashtë e serisë tash luhet në palestrën e luftëtarëve, në mëngjesin e 27 majit (03:00).

 

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 Maj, 2018 @20:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @12:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin...

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @19:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit,...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

ROOKIE TEAM

5shja më e mirë Rookie e stinorit

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @10:23

Është caktuar pesëshja më e mirë e vitit në NBA, të përbërë...

GAME 4: WARRIORS - ROCKETS

Houston barazon, rifillon seria

Foto: nba.com

23 Maj, 2018 @9:11

Skuadra nga Teksasi, Houston Rockets, arriti ta mposht në ndeshjen e...

GAME 4: CAVS - CELTICS

Lebron 44, shënon rekord dhe barazon serinë!

Foto: Cavaliers/fb & NBATV/fb

22 Maj, 2018 @6:38

I pandalshëm. LeBron James ka qenë i pandalshëm sot. Ai ka...

WARRIORS - ROCKETS

Warriorsat deklasojnë raketat

Foto: nba.com

21 Maj, 2018 @9:54

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, në ndeshjen e...

Të gjitha lajmet nga NBA