Të gjitha lajmet

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani zyrtarizohet trajner i ri, i ish-skuadrës

Ramadani zyrtarizohet trajner i ri, i ish-skuadrës

14 Mars, 2018 @9:20

Trajneri që bëri Trepçën’89 kampion për herë të parë në histori të klubit, Zekirija Ramadani, është emëruar trajner i ri i Shkupit, ka bërë të ditur faqja zyrtare e këtij ekipi.

Ramadani, që përpos Trepçës’89 në Kosovë drejtoi edhe Ferronikelin, në kohët e fundit ishte i papunë, ndërsa pasi që Shkupi kishte shkarkuar trajnerin Ardian Nuhiu, gjithçka u përputh.

“Skuadra e Shkupit pas shkarkimit të trajnerit Ardian Nuhiu, edhe pse kishte disa oferta për trajner të ndryshëm vendor dhe ndërkombëtar, është vendosur që detyrën e trajnerit t’ia besoj Zekirija Ramadanit, i cili u pa si më i përshtatshmi që të udhëheq me ekipin, duke marrë parasysh se e njeh mirë skuadrën me të cilin u rrit si futbollist, por edhe punoi me për dy vite (2014-2016),” ka bërë të ditur njoftimi i klubit shkupjan, fcshkupi.com.

Ramadani ka nënshkruar kontratë 1.5 vjeçe me Shkupin.

Përndryshe, Shkupi është i katërti në elitën e futbollit maqedonas me 29 pikë nga 23 xhiro. Lidere në Maqedoni është Shkëndija me 59 pikë nga 23 xhiro.

BUNDESLIGA TEAM OF THE WEEK

Rashica në ekipin e javës

13 Mars, 2018 @23:17

Ka mjaftuar goli i tij vendimtar në ndeshjen e parë si vendas për...

1/8: ROMA - SHAKHTAR

Dzeko për çerekfinalen e parë pas 10 viteve

13 Mars, 2018 @23:03

Për herë të parë që nga viti 2008, skuadra e Romës ka arritur...

1/8: SEVILLA - UNITED

Sevilla turpëron Unitedin në ‘Old Trafford’

13 Mars, 2018 @22:50

Pas barazimit 0-0 në Spanjë, United është turpëruar në ndeshjen...

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e ndeshjeve të xhiros XXIII

12 Mars, 2018 @23:42

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot...

SOUTHAMPTON

1 pikë mbi zonën e rrezikshme, shkarkojnë trajnerin

12 Mars, 2018 @23:23

Kur ekipi është vetëm një pikë mbi zonën e rrezikshme, të...

STOKE CITY - MANCHESTER CITY

Edhe dy fitore

Foto: PremierLeague.com

12 Mars, 2018 @23:12

Dy gola të shënuara nga David Silva kanë bërë që Manchester...

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 Mars, 2018 @22:30

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant...

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 Mars, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka...

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 Mars, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të...

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 Maj, 2018 @21:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar...

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 Maj, 2018 @17:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër...

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 Maj, 2018 @17:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në...

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 Maj, 2018 @17:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim....

LIRIA - TREPÇA

89shi triumfon në Prizren

BOROZANI

2 Maj, 2018 @17:04

Trepça’89 ka dalë fituese në përballje me Lirinë në Përparim...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga