Të gjitha lajmet

NGA TRANSFERMARKT.COM

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

3 Shtator, 2018 @18:03

I mjaftoi vetëm 7 minuta lojë për t’u përfshirë në 11-shen më të mirë të xhiros së dytë në Bundesligën gjermane.

Goli vendimtar i kohës shtesë nga gjuajtja e lirë në ndeshjen ndaj Eintracht Frankfurtit, ka bërë që Rashica të jetë njëri nga të përzgjedhurit e faqes së njohur Transfermarkt për formacionin e javës, përkrah yjeve të tjerë të Bundesligës si Lewandowski, Muller Szalai etj.

Rashica në dy xhirot e para të kampionatit ishte rezervist në Werder Bremen, por pavarësisht këtij fakti, vushtrriasi ka qenë vendimtar në të dyja ndeshjet duke u inkuadruar në lojë më pas.

SINDRIT GURI

“Do ta jap maksimumin. Duhet t’i harrojmë miqësoret”

3 Shtator, 2018 @17:27

Paraqitjet e mira në Belgjikë me skuadrën Oostende, e ka afruar...

MIGJEN BASHA

“Mund të humbim prej të gjithëve, por edhe mund t’i mposhtim të gjithë”

3 Shtator, 2018 @17:16

Pak ditë para ndeshjes Shqipëri - Izrael, njëri prej...

HADËRGJONAJ & SHABANI

Kosova me dyer të hapura për Hadërgjonajn dhe Shabanin

3 Shtator, 2018 @16:44

Përfaqësuesja e Kosovës shpreson ende për një afrim të...

BERNARD CHALLANDES

“Kosova ka një të ardhme jashtëzakonisht të mirë”

FFK

3 Shtator, 2018 @16:33

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka...

TRAJNERI I RI

Ramadani merr udhëheqjen e Feronikelit

3 Shtator, 2018 @15:32

Menjëherë pas shkarkimit të Sulejman Starovës, klubi i...

TRAJNERI I DYTË QË LARGOHET NGA SUPERLIGA

Feronikeli shkarkon trajnerin Starova

3 Shtator, 2018 @15:03

Ish kampioni i Kosovës, Feronikeli, edhe zyrtarisht ka bërë të...

RIKTHIMI

Yaya Toure i kthehet ish ekipit

3 Shtator, 2018 @13:48

Katër herë lojtari më i mirë i Afrikës dhe njeriu që ka fituar...

VIDEO

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

1 Shtator, 2018 @16:47

Milot Rashica është shndërruar në hero në ndeshjen Eintracht...

OPINION

Parashkimi për Bundesliga 2018/2019

27 Gusht, 2018 @19:09

Vetëm një gjë është e sigurt në Bundesligë – Bayerni i...

VIDEO

Rashica fillon mbarë, asiston për barazimin e Bremenit

25 Gusht, 2018 @18:05

Edhe pse nuk e filloi ndeshjen nga minuta e parë, Milot Rashica...

MËRGIM MAVRAJ

Pranë sigurimit të ekipit të ri

25 Gusht, 2018 @10:02

Pak para se të mbyllet afati kalimtar veror, mësohet se Mërgim...

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

3 Gusht, 2018 @23:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga