Të gjitha lajmet

DEKLARATA PAS NDESHJES

Rashica: Po zhvillohemi

Rashica: Po zhvillohemi

6 October, 2017 @23:17

Mefsushori i këmbëshpejtë i Kosovës, Milot Rashica, në prononcimin e tij pas ndeshjes Kosova-Ukraina ka thënë se ekipit po i mungon fati, ndërsa sot pësuan nga pakujdesia. "Çdo ndeshje po shihet se ne po zhvillohemi në lojën tonë. Sot pësuam nga pakujdesia jonë. Patëm rastet tona, por nuk di nëse ka një ekip kaq të pafat sesa Kosova," ka thënë ndër të tjera mesfushori që luan në Eredivisie të Holandës me Vitessen. Kosova është e fundit në Grupin I, ndërsa ndeshjen e fundit e zhvillon ndaj Islandës më 9 tetor.

DEKLARATA PAS NDESHJES

Bunjaki vlerëson lojtarët, por cilësia te mysafirët

6 October, 2017 @23:04

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, në deklaratën e tij pas...

KOSOVA-UKRAINA

Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit

6 October, 2017 @22:28

Përkundër paraqitjes së mirë në më shumë se gjysmën e...

SPANJA-SHQIPËRIA

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

6 October, 2017 @22:11

Përfaqësuesja e Spanjës është skuadra e radhës që ka siguruar...

SPANJA - SHQIPËRIA

Spanja vs. Shqipëria, formacionet startuese

6 October, 2017 @19:55

Me fillim nga ora 20:45, Spanja e pret Shqipërinë në kuadër të...

KOSOVA - UKRAINA

Kosova vs. Ukraina, formacionet startuese

6 October, 2017 @19:47

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 October, 2017 @18:22

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka...

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 October, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19...

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 October, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte...

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 October, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa...

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 October, 2017 @14:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur...

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me...

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018