Të gjitha lajmet

WERDER-KOLN

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

Rashica shënon golin e parë në Bundesligë

12 Mars, 2018 @22:30

Werder Bremen
Köln
Werder Bremen 3 : 1 Köln
M. Veljkovic 33', M. Rashica 58', M. Eggestein 90' 53' Y. Ōsako

Weserstadion, Bremen.

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur fillim interesant të lojës sot.

Ai nuk u paralajmërua në 11-shen zyrtare të ndeshjes për ekipin e tij, ndërsa disa sekonda para se lojtarët të paraqiten në fushë, trajneri vendosi ta fuste në 11-shen e parë.

Milot Rashica

E këtë, Rashica ia shpërbleu më së miri trajnerit të tij në Werder Bremen, Florian Kohfeldt, duke shënuar golin e avantazhit 2-1, që më vonë solli fitoren e ekipit, 3-1.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, kjo fitore ka larguar edhe një hap Werderin nga zona e rrezikshme e Bundesligës, ndërsa kontributi i Rashicës ka qenë i dukshëm në këtë lojë.

Ky ka qenë goli i parë i Milotit prej se u bë pjesë e Werderit, ku kaloi në janar të këtij viti nga Twente e Holandës.

Milot Rashica

MICHAEL CARRICK

Konfirmon pensionimin

12 Mars, 2018 @15:48

Mesfushori 36 vjeçar i Manchester Unitedit, Michael Carrick, ka...

VENDIMI I KG-së

Ferronikeli dhe Drenica në disiplinore

12 Mars, 2018 @15:20

Pasi që ka shqyrtuar raportet e ndeshjeve të xhiros së fundit të...

XHIROJA XXIII dhe XXIV

Ndërron termini i ndeshjeve në Superligë

12 Mars, 2018 @15:07

Me afrimin e stinës së pranverës ka ndërruar edhe ora e fillimit...

PËRFAQËSUESJA

Kosovë - Shqipëri, miqësore për U15, U17 dhe U19

12 Mars, 2018 @14:43

Federata e Futbollit e Kosovës ka arritur marrëveshje me Federatën...

GENOA-MILAN

Goli i parë i stinorit, si zëvëndesues në vazhdime

11 Mars, 2018 @20:09

Sulmuesi portugez i Milanit, Andre Silva, ka shënuar sot golin e...

VALDET SHOSHI

Gabimet tona vendosën ndeshjen

Foto: prishtinafc.com

11 Mars, 2018 @19:05

Trajneri i Besës, Valdet Shoshi, është shprehur të jetë i...

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

11 Mars, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores...

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 Mars, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në...

GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 Mars, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e...

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 Mars, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në...

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 Prill, 2018 @16:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions,...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 Prill, 2018 @16:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për...

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 Prill, 2018 @21:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm...

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 Prill, 2018 @20:08

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga