Të gjitha lajmet

VIDEO

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

Rashica, shpëtimtari i Werderit. Shënon në fund për fitore

1 Shtator, 2018 @16:47

Milot Rashica është shndërruar në hero në ndeshjen Eintracht Frankfurt - Werder Bremen.

Ylli kosovar e ka lënë në heshtje të pranishmit në stadiumin e Frankfurtit, duke shënuar një supergol nga gjuajtja e lirë, i cili ia siguroi tri pikë të arta skuadrës së Werder Bremenit.

Rashica, i cili e nisi lojën nga banka rezerve dhe u inkuadrua në lojë vetëm në minutën 83’, u tregua fatal për vendasit në minutën e gjashtë të kohës shtesë.

 

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Llapi - Ferizaj

1 Shtator, 2018 @15:43

Llapi: Haxho, Jashari, Sinani, Emini, Idrizi, Namani, Shabani,...

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ballkani

1 Shtator, 2018 @15:39

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Prekazi, Lladrovci, Dabiqaj, Ahmeti,...

TRANSFER

Dellova dhe Tolaj, transferohen te Hajduku

1 Shtator, 2018 @15:25

Skuadra e njohur kroate, Hajduk, ka nënshkruar kontratë me dy...

ZVICRA

Albian Ajeti ftohet nga Zvicra

1 Shtator, 2018 @15:14

Shpresat e përfaqësueses së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë,...

PUBLIKOHET LISTA

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e shtatorit

1 Shtator, 2018 @11:50

Përzgjedhësi i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, ka ftuar...

PËRGATITJET PARA NDESHJEVE

Orari i stërvitjeve për përfaqësuesen e Kosovës

31 Gusht, 2018 @19:22

Përveç publikimit të listës së lojtarëve për dy ndeshjet e...

PUBLIKOHET LISTA

Kosova publikon listën për ndeshjet e shtatorit

31 Gusht, 2018 @18:45

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka...

OPINION

Parashkimi për Bundesliga 2018/2019

27 Gusht, 2018 @19:09

Vetëm një gjë është e sigurt në Bundesligë – Bayerni i...

VIDEO

Rashica fillon mbarë, asiston për barazimin e Bremenit

25 Gusht, 2018 @18:05

Edhe pse nuk e filloi ndeshjen nga minuta e parë, Milot Rashica...

MËRGIM MAVRAJ

Pranë sigurimit të ekipit të ri

25 Gusht, 2018 @10:02

Pak para se të mbyllet afati kalimtar veror, mësohet se Mërgim...

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

3 Gusht, 2018 @23:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin...

ALPHONSO DAVIES

Bayern bën rekord transfer nga MLS

26 Korrik, 2018 @16:15

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka zyrtarizuar blerjen...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga