Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E HOLANDËS

Rashica startues në Superkupë

Rashica startues në Superkupë

5 Gusht, 2017 @17:26

Pas gjysëm ore (18:00) nis përballja e Superkupës së Holandës, ku takohet kampioni Feyenoord dhe fituesi i Kupës, Vitesse.

Ylli i futbollit kosovar, Milot Rashica, është në 11-shen e parë të ekipit të tij, Vitesse.

Fituesi i ndeshjes në fund merr trofeun e Superkupës së Holandës 2017.

rashi

EUROPA LEAGUE

Ndryshon data për Shkëndija - Milan

5 Gusht, 2017 @14:21

Për shkak të ndeshjes mes Vardarit dhe Fenerbahçes, që zhvillohet...

MIQËSORE: FERONIKELI-KEK

Nikli e lë KEK-un në tension të ulët

4 Gusht, 2017 @20:17

Në ndeshjen miqësore të zhvilluar ndërmjet Feronikelit dhe...

OPINION

Parashikim sezonal i Championshipit

4 Gusht, 2017 @15:52

Vitin e kaluar, Championship kishte trajnerë me më shumë tituj të...

PASQYRA

Mediat italiane: Kujdes Hasanin e Ibraimin

Foto: kfshkendija.com

4 Gusht, 2017 @15:27

Me t’i rënë Shkëndija në short Milanit, mediat italiane kanë...

OPINION

Parashikimi i stinorit në Ligue 1

4 Gusht, 2017 @15:09

Carlo Ancelotti ka një sozie në Ligue1. Unai Emery! Pas Ancelotti...

DEKLAROHET MONTELLA

Montella: S’i njoh, por do të mësoj për ta

4 Gusht, 2017 @14:45

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka komentuar rivalin e radhës...

MILIONAT

Duelet në miliona euro

4 Gusht, 2017 @14:10

Faqja gjermane e specializuar për llogaritje të transfereve të...

EUROPA LEAGUE PLAY-OFF

Shorti i plotë i Europa League

4 Gusht, 2017 @13:29

Pas shortit të Champions Leagues, në Nyon të Zvicrës u mbajt edhe...

SHKËNDIJA - MILAN

Konfirmohet stadiumi për ndeshjen Shkëndija - Milan

4 Gusht, 2017 @13:27

Menjëherë pas shortit të Europa Leagues, ku u vendos që...

EUROPA LEAGUE

Skënderbeu kupton kundërshtarin

4 Gusht, 2017 @13:16

Pasi e arriti fazën Play-Off mbrëmë pas triumfit ndaj Mlada...

KOSOVA U-21: BERSANT CELINA

Celina: Duhet ta shfrytëzojmë rastin

Foto: FFK

9 Nëntor, 2017 @10:13

Sulmuesi i Kosovës, Bersant Celina, që kësaj radhe do ti ndihmojë...

NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve: Grupet, shorti, sistemi i garave…

Foto: uefa.com

8 Nëntor, 2017 @16:59

Çka është Liga e Kombeve, si funksionon dhe çka dëshiron UEFA...

LISTA E SAHITIT

3 risi te Kosova e Sahitit

BOROZANI/ E. D.

8 Nëntor, 2017 @14:02

Ushtruesi i detyrës së përzgjedhësit të Kosovës, Muharrem...

ARDIAN ISMAJLI, PARA NDESHJES

Ismajli: Sa më kompakt, aq më mirë

Foto: FFK

7 Nëntor, 2017 @16:18

Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Ardian Ismajli, që...

LAMTUMIRË LEGJENDË!

Pensionohet Andrea Pirlo

Foto: B/R Football

6 Nëntor, 2017 @16:46

Përmes një lajmi zyrtar, sot u bë i ditur pensionimi i Andrea...

Të gjitha lajmet nga International