Të gjitha lajmet

PAS KANDEMIRIT

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

Rashica zyrtarizohet si trajner i kampionit

11 Janar, 2018 @19:38

Ekipi kampion i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka zyrtarizuar dy ditë para ndeshjes së parë të pjesës së dytë të stinorit trajnerin e ri të skuadrës.

Ai është Andin Rashica, që ka punuar si ndihmëstrajner në ekip, ndërsa është edhe ndihmëstrajner i përfaqësueses së Kosovës.

Sigal Prishtina kishte nisur stinorin me trajnerin turk me përvojë, Ahmet Kandemir.

Derisa në të gjitha garat në Kosovë, Sigal Prishtina nuk pësoi asnjëherë me Kandemirin, ata dështuan që të kalojnë fazën e parë kualifikuese në Ligë të Kampionëve të basketbollit, ndërsa në FIBA Europe Cup regjistruan fitore rekord në fazën grupore, por prapëseprapë për të tretën herë rresht nuk arritën që të plasohen në fazën e dytë grupore të kësaj gare.

Dalja nga garat europiane bëri që bardhekaltërit të lirojnë edhe disa nga yjet e skuadrës si dhe trajnerin.

Sigal Prishtina të shtunën hap pjesën e dytë të stinorit në përballje ndaj Bashkimit, ndërsa synon që të mbrojë titullin kampion dhe Kupën e Kosovës.

TERMINET E XHIROS XV

Përcaktohet orari për xhiron XV

BOROZANI/ L. D.

11 Janar, 2018 @12:43

Tre ndeshje të shtunën dhe një të hënën, është orari i...

WARRIORS - CLIPPERS

50 pikë të Williamsit për mposhtje të kampionit

Foto: nba.com

11 Janar, 2018 @9:51

Performanca e karrierës për Lou Willimas, bëri që të...

SHTESË NË SKUADËR

Trepça pranë edhe një të huaji

11 Janar, 2018 @12:18

Ekipi mitrovicas, Trepça, nuk do të ndalet me përforcime siç...

NË PRIZREN

Lëvizje te Bashkimi

BOROZANI/ A.P

10 Janar, 2018 @22:41

Skuadra e Bashkimit, kah fundi i stinorit vjeshtor, kishte probleme...

NË ITALI

Bamforth në TOP 10 të Serie A

Scott Bamforth me fanellën e Kosovës/ Foto: fiba.basketball

10 Janar, 2018 @22:43

Reprezentuesi i Kosovës në basketboll, Scott Bamforth, është...

EKSKLUZIVE

Altin Morina kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

10 Janar, 2018 @22:16

Nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

TERMINI I NDESHJES SË MBETUR

Caktohet data për ndeshjen Bashkimi-Ibri

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Rilski/ BOROZANI/ A. P.

10 Janar, 2018 @22:26

Ndeshja e shtyer e muajit nëntor 2017 ndërmjet Bashkimit dhe Ibrit...

BALTIC LEAGUE

27 minuta për Shoshin në humbjen e Pienos

10 Janar, 2018 @20:21

Pas 7 fitoreve radhazi, skuadra ku aktivizohet Lis Shoshi, Pieno...

CHAMPIONS LEAGUE

Super Dardan Berisha, Nymburk mposht Bonnin

9 Janar, 2018 @20:30

Me 24 pikë të shënuara, 5 kërcime, 6 asistime dhe 1 vjedhje të...

PËRFAQËSUESJA

Përfaqësueset e reja presin shortin e 16 janarit

Foto: FBK

9 Janar, 2018 @20:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka paraqitur 5...

CEDRICK BOWEN

Rivali i Bashkimit, përforcohet

Foto: sportando

8 Janar, 2018 @23:21

Skuadra maqedonase, Blokotehna, sot ka zyrtarizuar lojtarin e ri në...

TWOLVES - CAVS

Cavs bëhet kafshatë e “ujqve”

Foto: nba.com

9 Janar, 2018 @11:44

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, është deklasuar në...

LËVIZJE NË SUHAREKË

Ylli ndahet me Morinën

8 Janar, 2018 @22:55

Vetëm disa minuta pasi që zyrtarizuar ardhjen e qendrës kroate, KB...

RIKHEHET

Emra rikthehet te Bashkimi

8 Janar, 2018 @19:00

Basketbollistja prizrenase, Ulpiana Emra, që në stinorin e fundit...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Prishtina në finale

BOROZANI / A.P

3 Maj, 2018 @20:48

Përkundër luftës së fortë dhe rezistencës së madhe të Yllit,...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

P1: Prishtina +3

BOROZANI

3 Maj, 2018 @19:42

Pas 20 minutave lojë në Suharekë, rezultati shënon 33-36 në të...

SEMIFINALS GAME 3: YLL - PRI

Ylli vs. Prishtina, pesëshet startuese

BOROZANI

3 Maj, 2018 @18:58

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe Prishtinës,...

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 Maj, 2018 @20:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale,...

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 Maj, 2018 @19:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga