Të gjitha lajmet

PËRMBLEDHJE

Real Madrid e Olympiacos pa humbje pas 4 xhirove

euroleague.net

Real Madrid e Olympiacos pa humbje pas 4 xhirove

28 Tetor, 2017 @11:50

Dje përfundoi xhiroja e katërt në Euroleague.

Real Madridi dhe Olympiacosi, pas 4 xhirove ende nuk e shijuan humbjen, derisa pa fitore janë skuadrat: Anadolu Efes dhe Baskonia Vitoria Gasteiz.

Ndërsa kampioni aktual Fenerbahçe, pësoi humbjen e dytë në ndeshjen kundër Panathinaikosit që përfundoi me rezultat 70-68 në favor të skuadrës greke.

Në xhiron e pestë, lideri Real Madrid, do të përballet me Khimkin, derisa Olympiacosi do të shkojë si mysafirë të Barcelona.

PARA NDESHJES KERASANI - BASHKIMI

Bashkimi takon Kerasanin në Prishtinë

Borozani/Arkiv

28 Tetor, 2017 @11:29

Me fillim nga ora 20:00, Kerasan Prishtina dhe Bashkimi takohen në...

MEGASPORTS-LIPJANI

Lipjani mposht Megasportsin

KB Lipjani/ Arkiv

28 Tetor, 2017 @0:15

Në duelin e Ligës së Parë të zhvilluar sot në Prizren në...

AHMET KANDEMIR

Kandemir: Ky është një hap i madh

27 Tetor, 2017 @21:32

Trajneri i Sigal Prishtinës, Ahmet Kandemir, në deklaratën e tij...

YLLI-PEJA

Ylli bëhet lider, fiton derbin ndaj Pejës

27 Tetor, 2017 @21:21

Skuadra e Ylli ka arritur që të fitojë ndeshjen dramatike ndaj...

PJESA E DYTË: YLLI-PEJA

Ndeshja shkon në vazhdime

27 Tetor, 2017 @20:56

Ka shkuar në vazhdime ndeshja ndërmjet Yllit e Pejës që po...

PJESA E PARÊ: YLLI - PEJA

10 pikë epërsi për Pejën

27 Tetor, 2017 @19:58

Peja ka mbyllur pjesën e parë në duelin ndaj Yllit që po...

EUROLEAGUE

Doncic shkëlqen përsëri, Madridi pa humbje

euroleague.net

25 Tetor, 2017 @10:32

I riu slloven, Luka Doncic, po vazhdon me shkëlqimin e tij te Real...

UNICAJA MALAGA - FENERBAHCE

Kampioni nis me humbje, pëson në fund

Foto: euroleague.net

13 Tetor, 2017 @10:22

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, e nisi stinorit të ri me...

ANADOLU EFES - REAL MADRID

Doncic shkëlqen, Real nis me fitore në Euroligë

12 Tetor, 2017 @21:46

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, e nisi me fitore edicionin e ri të...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

TRANSFER

Brad Wanamaker kalon te kampioni i Euroleagues

fenerbahce.org

7 Shtator, 2017 @19:00

Kampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, vendin e zbrazur nga Bogdan...

Të gjitha lajmet nga Euroleague