Të gjitha lajmet

I TALENTUARI

Real Madrid konfirmon talentin Theo Hernandez

Theo Hernandez, me 19 vjet siguroi kontratë nga kampioni i Europës dhe Spanjës, Real Madrid.

Real Madrid konfirmon talentin Theo Hernandez

6 Korrik, 2017 @13:20

Real Madrid ka paguar 30 milionë euro në arkën e Atletico Madridit për të siguruar kartonin e mbrojtësit të talentuar francez, Theo Hernandez.

I lindur në Marsej të Francës, Hernandez, ka bërë bujë stinorin e kaluar në La Liga, duke luajtur si lojtar i huazuar nga Atletico te Alaves, ku u paraqit në 32 ndeshje.

Performancat e tij, kanë impresionuar zyrtarët e Real Madridit që nuk hezituan të investojnë te ai, ndërsa zyrtarizimi i tij pritet të bëhet më 10 korrik, pas testeve mjekësore.

TRANSFER

Dirar dhe Kameni nënshkruajnë për Fenerbahçen

6 Korrik, 2017 @13:14

Skuadra turke, Fenerbahçe, pak më parë ka nënshkruar kontratë me...

SHKËNDIJA

Me plot seriozitet para ndeshjes së kthimit

Foto: kfshkendija.com

6 Korrik, 2017 @13:10

Shkëndija përkundër që shënoi fitore 3-0 në duelin e parë ndaj...

MANCHESTER

Romelu Lukaku në United

6 Korrik, 2017 @12:56

Sulmuesi belg i Evertonit, Romelu Lukalu, pritet të zyrtarizohet si...

FIFA

Renditja e FIFA-s, Kosova bie, Shqipëria ngritet

BOROZANI/ Lis Dorambari

6 Korrik, 2017 @11:39

FIFA ka bërë publike sot renditjen e saj të re botërore. Në...

TRANSFER

Tre përforcime te Ferizaj

6 Korrik, 2017 @11:19

Skuadra e rënë në Ligën e Parë, Ferizaj, është përforcuar me...

TE MILAN

Kjaer vjen, pasi që të shkon dikush

I kërkuari i radhës nga AC Milan, qendërmbrojtësi danez i Fenerbahçes, Simon Kjaer.

6 Korrik, 2017 @10:02

Milan nuk po e fsheh dëshirën dhe interesimin për mbrojtësin e...

ARSIM THAQI

Thaqi: Fituesi s’do të dihet deri në fund

Arsim Thaqi, trajner i Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

6 Korrik, 2017 @9:08

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, në konferencën e djeshme për...

KOSOVA U15

Ka filluar Kampi Nacional U-15

6 Korrik, 2017 @8:29

Me 5, 6 dhe 7 korrik Federata e Futbollit të Kosovës do të...

KOSOVA U19

Përcaktohen 27 futbollistët për Përfaqësuesen U-19

6 Korrik, 2017 @8:27

Selektori Ramiz Krasniqi ka publikuar listën e futbollistëve me të...

ATALANTA

Atalanta nënshkruan me Ilicic

5 Korrik, 2017 @21:51

Atalanta ka kompletuar nënshkrimin me mesfushorin ofanziv Josip...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

Të gjitha lajmet nga La Liga