Të gjitha lajmet

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @8:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të tjerë kontratën me Real Madridin, ka bërë të ditur vetë klubi madrilen.

Ish i draftuari i Charlotte Bobcatsit në vitin 2012, Taylor tash 28 vjeç, që ka edhe shtetësi suedeze prej se ka ardhur në Europë, nuk e ka ndërruar ende ekipin e Real Madridit dhe duket se kjo do të vazhdojë kështu edhe për më shumë kohë. Taylor 201 centimetra i gjatë ka zhvilluar 132 ndeshje në tre stinorë të kaluar në NBA.

Në stinorin e kaluar, reprezentuesi i Suedisë në Eurobasket 2013, ka pasur mesatare prej 4.6 pikëve për ndeshje, ndërsa saktësi prej 39.2 % në shutimet për tre pikë në 30 ndeshje të Euroligës.

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @7:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @14:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @13:33

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve...

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @13:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @13:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

KOSOVA DREJT MIQËSOREVE

14 të ftuarit e Greenbergut për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:57

Me lëndimin e Gazmend Sinanit në stërvitje, Brad Greenberg...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani i lënduar, s’udhëton për miqësore

11 Korrik, 2017 @11:52

Qendra e ekipit të Bashkimit në stinorin e fundit të Superligës...

MIQËSORET E PARA

Kosova në miqësore ndaj Austrisë dhe Sllovakisë

11 Korrik, 2017 @11:36

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të udhëtojë për në...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @12:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KAPITENI I RI

Dardani kapiten

10 Korrik, 2017 @9:03

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas largimit të Edmond...

ANDREW GOUDELOCK

Armani Milano zyrtarizon Goudelockun

10 Korrik, 2017 @12:01

Shuteri amerikan, 28 vjeçari Andrew Goudelock, është zyrtarizuar...

KRUNOSLAV SIMON

Efes merr kroatin Simon

9 Korrik, 2017 @13:57

Basketbollisti kroat (i lindur: 1985, i gjatë: 197 cm.) Krunoslav...

TE KAMPIONI

Zyrtare: Nicolo Melli te Fenerbahçe

euroleague.net

8 Korrik, 2017 @11:09

Kampioni i Euroligës, Fenerbahçe, e zyrtarizoi yllin italian Nicolo...

SINAN GULER

Fenerbahçe merr lojtarin e Galatasarayit

ntvspor.net

3 Korrik, 2017 @15:37

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, transferoi Sinan Gulerin...

SANTIAGO YUSTA

Real Madridi kthen Yustan

3 Korrik, 2017 @12:15

Gjiganti spanjol, Real Madrid, kthen në skuadër lojtarin 20 vjeçar...

Të gjitha lajmet nga Euroleague