Të gjitha lajmet

DARUSSAFAKA - REAL @ GAME 3

Real Madridi revanshohet, një hap larg Final Fourit

Foto: eurleague.net

Real Madridi revanshohet, një hap larg Final Fourit

26 Prill, 2017 @21:19

Darussafaka Dogus
Real Madrid
Darussafaka Dogus 81 : 88 Real Madrid
Ante ZIZIC 20 pikë Jaycee CAROLL 21 pikë

“Borxhin” e mbetur në ndeshjen e dytë të serisë në Madrid, “mbretërit” shumë shpejtë ia kthyen Darussafakës në ndeshjen e tretë në Stamboll.

Reali e mposhti Darussafakan, me rezultat 88-81, në “Volkswagen Arena” dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri.

Lojtari kyç i ndeshjes ishte Gustavo Ayon, i cili shkëlqeu me 18 pikë e 9 kërcime, derisa koshashënuesi më i mirë ishte Jaycee Caroll me 21 pikë të shënuara.

Te skuadra turke u dallua më së shumti Ante Zizic me 20 pikë e 5 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e katërt e serisë do të luhet përsëri në Turqi me 28 prill, derisa Real Madridit i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u bërë kundërshtari i Fenerbahçes në Final Four.

SHQIPËRI

Fitore në çastet e fundit, Tirana pranë titullit

26 Prill, 2017 @20:21

Ashtu si ndeshja e parë, edhe ndeshja e parë e serisë finale të...

EFES - OLYMPIACOS @ GAME 3

Efesi triumfon dhe merr avantazhin

26 Prill, 2017 @19:28

Me fitoren e vendasve është mbyllur ndeshja e tretë e serisë mes...

PLAY OFF SUPERLIGA

Play Off-i nis në fundjavë

26 Prill, 2017 @18:51

Menjëherë pas ndeshjes mes Pejës e Bashkimit, ndeshja e cila ia...

PEJA - BASHKIMI

Bashkimi siguron përparësinë në Play Off

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2017 @17:27

Bashkimi për herë të tretë e mposhti Pejën në këtë stinor dhe...

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Ç2: Peja kalon në epërsi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2017 @16:35

Peja kaloi në epërsi ndaj Bashkimit, krahas mungesave kryesore....

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Ç3: Bashkimi rimerr epërsinë

26 Prill, 2017 @17:10

Bashkimi kaloi përsëri në epërsi në çerekun e tretë, rezultati...

LIVE: ÇEREKU I PARË

Ç1: Bashkimi me epërsi të ngushtë

BOROZANI/A.P

26 Prill, 2017 @16:14

Përfundoi çereku i parë në derbin Peja - Bashkimi, që po...

5-SHET

Pesëshet e para: Peja - Bashkimi

26 Prill, 2017 @15:55

Pas pak do të fillojë derbi i xhiros XXVIII në Superligë...

KOSOVA U-20

Lista e gjërë për Kosovën U20, në grumbullimin e radhës

26 Prill, 2017 @13:02

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

KOLUMNE

CSKA-ja e sigurt në Final-Four, Fenerbahçeja me përmbysje dhe rekorde

Fotografitë: euroleague.net

26 Prill, 2017 @11:28

Fenerbahçeja bëhet ekipi i parë që pa avantazh fushe në playoff...

PANATHINAIKOS

Anulon aeroplanin, me autobus në shtëpi!

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2017 @10:46

Pas deklasimit nga Fenerbahçe, me rezultat 3-0 në seri, kryetari i...

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 5

Spurs në epërsi, afër gj’finales

Foto: nba.com

26 Prill, 2017 @9:25

Në serinë ndërmjet San Antonio Spursit dhe Memphis Grizzlies, deri...

CLIPPERS vs JAZZ @ GAME 5

Utah merr avantazhin nga Clippers

Foto: nba.com

26 Prill, 2017 @8:58

Utah Jazz, nga disavantazhi 2-1 në seri, tani është në përparsi...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 5

Raketa fluturon në gjysmëfinale të Konferencës

Foto: nba.com

26 Prill, 2017 @8:35

James Harden shënoi 34 pikë në ndeshjen e pestë të serisë ndaj...

PANA - BARÇA

Panathinaikos mposht Barcelonën

Foto: euroleague.net

11 Janar, 2018 @22:43

Panathinaikosi arriti ta mposht Barcelonën me rezultat 84-75, në...

FENERBAHÇE - REAL MADRID

Doncic stratosferik, mbretërit triumfojnë në Stamboll

Foto: euroleague.net

28 Dhjetor, 2017 @21:08

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, arriti një fitore tejet e...

EUROLEAGUE / NBA

Beno Udrih transferohet te Zalgirisi

nba.com

25 Dhjetor, 2017 @12:50

Skuadra lituaneze, Zalgiris Kaunas, zyrtarizoi veteranin slloven Beno...

BROSE-REAL

Mbretërit triumfojnë në Gjermani

Foto: euroleague.net

21 Dhjetor, 2017 @22:32

Real Madrid ka arritur te fitorja e tetë e stinorit në Euroleague,...

MACCABI-FENERBAHÇE

Maccabi mposht kampionin

Foto: Maccabi Official/ fb

21 Dhjetor, 2017 @22:14

Me një paraqitje të fuqishme në çerek të parë dhe ruajte të...

Të gjitha lajmet nga Euroleague