Të gjitha lajmet

REAL MADRID - NAPOLI

Reali e kryen detyrën me sukses

Reali e kryen detyrën me sukses

15 Shkurt, 2017 @23:28

Real Madrid
Napoli
Real Madrid 3 : 1 Napoli
Benzema 19', Kroos 49', Casemiro 54' Insigne 8'

Real Madrid ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në rrugëtimin e tij drejt çerekfinales në Ligën e Kampionëve.

Galaktikët treguan lojë të mirë ndaj skuadrës italiane, Napoli, të cilën e mposhtën me rezultat 3-1 në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Mysafirët e filluan furishëm ndeshjen duke shënuar qysh në minutën e tetë, ndërsa goli erdhi nga Lorenzo Insigne, i cili shënoi nga distanca falë edhe reagimit të gabueshëm të portierit madrilen, Keylor Navas.

Rezultati u barazua në minutën 19’ me golin e shënuar nga Karim Benzema, i cili u tregua i saktë me kokë pas krosimit të bukur të Carvajal.

Gola tjetër në pjesën e parë nuk pati, ndërsa rrjetat vazhduan të tunden në pjesën e dytë.

Dhjetë minutat e para të pjesës së dytë shkuan në të mirë të Realit, i cili arriti të shënojë dy herë.

Së pari Toni Kroos e kaloi skuadrën e tij në epërsi pas asistimit të Cristiano Ronaldos, kurse më pas braziliani Casemiro me një goditje perfekte nga distanca e befasoi portierin napolitan, Pepe Reina.

Napoli gjeti një tjetër gol në minutën 81’ me anë të spanjollit Jose Callejon, por gjyqtari kryesor i ndeshjes e anuloi duke e vlerësuar atë si gol jo të rregullt për shkak të pozitës jashtë loje.

Deri në fund të takimit pati edhe disa gjysmë raste shënimi, mirëpo jo edhe aq sa për ta ndryshuar rezultatin.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, ishte përsëri në nivel të detyrës te Napoli, duke luajtur përgjatë 90 minutave, por që kontributi i tij nuk mjaftoi që të shmanget humbja e sontme.

Ndeshja e kthimit mes Realit dhe Napolit do të luhet pas tri javësh, përkatësisht më 7 mars.


MLS

Tre shqiptarët e MLS-së

15 Shkurt, 2017 @21:36

Kampionatit të futbollit në SHBA, sivjet do të ketë numër rekord...

PARA NDESHJES

Zhdrella i gatshëm për ndeshjen kundër Llapit

15 Shkurt, 2017 @21:29

Skuadra e Feronikelit dhe ajo e Llapit do të dalin përballë njëra...

TRANSFER

Dy brazilianë te Trepça ‘89

Braziliani Ronaldo Inacio Junior, përforcimi i ri i Trepçës '89

15 Shkurt, 2017 @20:39

Kampionja vjeshtore e Kosovës, Trepça ‘89, është përforcuar me...

KUPA E SHQIPËRISË

Enis Gavazaj çon Skënderbeun në gjysmëfinale

15 Shkurt, 2017 @17:15

Ish-lojtari i Lirisë së Prizrenit, Enis Gavazaj, që një kohë...

NGA TAKIMI

Vëzhguesit premtojnë përgjegjësi

Vëzhguesit e Superligës dhe Ligës së Parë të Kosovës, sot/ Foto: FFK

15 Shkurt, 2017 @16:42

Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e stinorit pranveror në...

KUPA E SHQIPËRISË

Tirana arrin gj’finalen e Kupës

15 Shkurt, 2017 @16:37

Lideri i Kategorisë Superiore shqiptare, Kukësi, nuk ka arritur t’i...

PRISHTINA

Përgatitje në lloç para duelit të Kupës

Pamje nga stërvitja e sotme e Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

15 Shkurt, 2017 @16:04

Pas shumë kohësh, më se dy muaj, skuadra e Prishtinës sërish ka...

CHELSEA + DIEGO COSTA

Bisedime të nxehta

Diego Costa duke shënuar/ Foto: premierleague.com

15 Shkurt, 2017 @15:36

Mediat britanike para pak çastesh kanë nisur raportimet, që...

GALATASARAY

Igor Tudor merr timonin e Galatasarayit

15 Shkurt, 2017 @12:25

Trajneri kroat, Igor Tudor, është emëruar kryetrajner i ri i...

PARA NDESHJES: BAYERN - ARSENAL

Arsenal kërkon hakmarrje ndaj Bayernit favorit

15 Shkurt, 2017 @11:43

Bayern Munchen në Allianz Arena pret sonte Arsenalin në kuadër të...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League