Të gjitha lajmet

SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 August, 2017 @22:35

Real Madrid
Manchester United
Real Madrid 2 : 1 Manchester United
Casemiro 24', Isco 52' 62' R. Lukaku

Telekom Arena, Shkup.
Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së Superkupës europiane në futboll, duke e mposhtur Manchester Unitedin sonte në Shkup, 2-1, për të çuar për herë të katërt në muzeun e Santiago Bernabeut këtë trofe. Përndryshe, Real Madrid ka mbrojtur këtë trofe, pasi që të njejtën e pat fituar edhe vjet, kur në finale mposhti Sevillën. isco Ka qenë Casemiro që ka bërë dallimin në pjesë të parë të ndeshjes, kur shënoi për avantazhin fillestar të madrilenëve, ndërsa në pjesë të dytë Isco shtoi avantazhin në 2-0. Edhepse Manchester United u rikthye shpejt përmes Romelu Lukakut, për 2-1, ekipi i Jose Mourinhos do të mund të 'vajtojë' rastet e humbura pas golit të parë, kur më të mirën e kishte Marcus Rashford, që i vetëm para Keylor Navasit nuk arriti të gjej kornizën e portës. luk Zinedine Zidane futi Cristiano Ronaldon në 10 minutëshin e fundit të takimit, kur madrilenët nisën me kundërsulme të rrezikojnë seriozisht dhe United nga goli shpëtoi vetëm në saje të David de Geas, që mbrojti dy raste ideale të Realit. isco Toni Kroos, Casemiro dhe Luka Modric, kanë dominuar në të gjitha aspektet mesfushën në këtë përballje, që është edhe arsyeja kryesore e dominimit të Real Madridit në trofuen e radhës për francezin Zidane dhe ekipin e mbretërve. super

TRIUMFET E REALIT NË SUPERKUPË

Real Madrid ka triumfuar në Superkupën e Europës në vitet: 2002, 2014, 2016 dhe 2017.

SUPERKUPA E EUROPËS

11-shet Real Madrid - Manchester United

8 August, 2017 @19:55

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho kanë përcaktuar 11-shet e para...

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 August, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar...

KIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 August, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka...

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 August, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë...

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L'Equipe, ka publikuar sot 11-shen e...

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga...

SUPERKUPA EUROPIANE

Edhe Cristiano Ronaldo niset për Shkup

7 August, 2017 @12:41

Edhepse përfolej që superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo,...

MESFUSHORI HOLANDEZ

Prej Fenerbahçes në Besiktas

7 August, 2017 @10:11

Mesfushori holandez i Sunderlandit, Jeremain Lens, sot ka kaluar...

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 August, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës,...

GRUPI H: VALENCIA - JUVENTUS

Ronaldo përjashtohet, por Juventus s’ndalet

19 September, 2018 @22:59

Në një nga ndeshjet kryesore të mbrëmjes së sontme në Champions...

GRUPI F: CITY - LYON

Befasi franceze në ‘Etihad’

19 September, 2018 @22:56

Me rezultat befasues u mbyll dueli i zhvilluar sonte në 'Etihad...

GRUPI C: LIVERPOOL - PSG

Super Firmino, Parisi ‘bie’ në ‘Anfield Road’

18 September, 2018 @23:02

Në duelin kryesor të natës së sontme në Champions League,...

GRUPI B: INTER - TOTTENHAM

Përmbysje fantastike, Interi rikthehet me fitore

18 September, 2018 @20:55

Në takimin kryesor të xhiros së parë të Grupit B, Interi në...

GRUPI B: BARCELONA - PSV

Messi 3x, Barcelona e fillon furishëm

Foto: UEFA

18 September, 2018 @20:47

Furishëm ka filluar sezoni i ri i Barcelonës në Champions...

Të gjitha lajmet nga Champions League