Të gjitha lajmet

1/2: REAL - BAYERN

Reali përsëri në finale!

Reali përsëri në finale!

1 Maj, 2018 @21:43

Real Madrid
Bayern München
Real Madrid 2 : 2 Bayern München
K.Benzema 11' 46' J.Kimmich 3', J.Rodriguez 63'

Santiago Bernabeu

Për të tretin vit me radhë, Real Madridi është finalist i Ligës së Kampionëve!

Madrilenët kualifikimin e arritën me shumë mund ndaj një Bayerni fantastik, i cili edhe sonte zhvilloi një paraqitje fantastike, mirëpo u ndëshkua nga gabimet individuale dhe u detyrua të pajtohet me eliminimin. Rafinha në ndeshjen e parë dhe portieri Ulreich sonte ishin disa nga “fajtorët” në këtë eliminim të Bayernit, mirëpo nuk duhet lënë pa u përmendur edhe paraqitja tejet solide e madrilenëve, të cilët në të dy ndeshjet e menaxhuan lojën dhe rezultatin me mjaft përvojë dhe u treguan cinikë në rastet që i patën.

SKEMA DREJT FINALES

Sa i përket golave, hero i madrilenëve sonte ishte Karim Benzema, mirëpo i shkëlqyeshëm u tregua edhe portieri Keylor Navas, i cili e mbajti skuadrën e tij në lojë me disa pritje fenomenale.

Në finalen e 26 majit në Kiev, Reali e pret fituesin e duelit mes Romës dhe Liverpoolit, duel në të cilin skuadra që kalon tutje do të konfirmohet nesër mbrëma.

MOHAMED SALAH

I pari edhe te autorët

Foto: premierleague.com

1 Maj, 2018 @15:02

Futbollisti i Liverpoolit, Mohamed Salah, është emëruar lojtari i...

GLASGOW RANGERS

Largojnë trajnerin pas disfatës 5-0

Graeme Murty, trajner i deritashëm i Glasgow Rangersit/ Foto: dailyrecord

1 Maj, 2018 @13:59

Pas disfatës së thellë në derbin më të madh skocez, Rangers ka...

SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 Maj, 2018 @8:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

1 Maj, 2018 @8:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit...

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 Prill, 2018 @15:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se...

SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 Maj, 2018 @8:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në...

BAYERN - REAL

Hap gjigand i kampionit drejt finales

Foto: championsleague/fb

25 Prill, 2018 @21:41

Real Madrid ka përmbysur epërsinë e hershme të Bayernit në...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

LIVERPOOL - ROMA

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

Fotot: UEFAChampionsLeague/fb

24 Prill, 2018 @21:33

Dy golat e shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes nga...

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Liverpool vs. Roma, formacionet startuese

24 Prill, 2018 @18:31

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet për skuadrat...

Të gjitha lajmet nga Champions League