Të gjitha lajmet

TURNE

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

9 Maj, 2018 @20:30

Një garë e re, interesante e organizuar nga Red Bull, që do të mbahet për herë të parë në Kosovë - do ta dërgojë ekipin më të mirë të vendit në finalen botërore, që do të mbahet në SHBA.

Red Bull Reign është garë basketbolli, e cila përdor një sistem unik të rregullave duke u bazuar në rregulloren e FIBAs, me sistemin e veçantë të vlerësimit, sistemin kumulativ. Ekipi me më së shumti pikë vazhdon përpara. Me më shumë se 25 shtete, ekipet nga 4 lojtarë garojnë në ndeshje 8 minutëshe. Gara është e hapur për ekipe nga 3 deri në 4 lojtarë, të moshës 16 +; Pjesëmarrës meshkuj dhe femra janë të mirëseardhur.

Ekipet do të garojnë me shkathtësi dhe shpresë që të fitojnë një udhëtim special në vendin e Goodman League, Barry Farms - Washington D.C. për të përfaqësuar Kosovën në finalen botërore.

Gara do të zhvillohet në Prizren dhe Prishtinë, e më pas finalja e madhe do të mbahet në sheshin Zahir Pajaziti të Prishtinës.

PRIZREN 12 dhe 13 MAJ 2018

Ora 11:00;
Fusha e sportit: Andrra;

PRISHTINË 17 dhe 18 MAJ 2018


Ora 11:00;
Fusha e sportit: 1 Tetori;

FINALJA E MADHE KOMBËTARE:

26 MAJ 2018
Ora 12:00
Sheshi Zahir Pajaziti, PRISHTINË.

Ndeshjet kualifikuese luhen me raunde. Raundi i parë përbëhet nga 12 ekipe që caktohen me short. Nga këto, 8 ekipe me më së shumti pikë të shënuara do të vazhdojnë në raundin e dytë.

Në fazën kualifikuese marrin pjesë 24 ekipe (4 grupe me nga 6 ekipe).

Finalja kombëtare mbahet në Prishtinë, ku 8 ekipet fituese nga secili qytet do të ndeshet mes veti.

E më 26 maj, në mesditë, zhvillohet finalja kombëare që do të përcaktojë grupin fitues dhe njëkohësisht përfaqësuesen kosovare në SHBA.

 

NEW YORK

Knicks merr ish-trajnerin e Grizzlies

9 Maj, 2018 @8:29

New York Knicks ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me...

GAME 5: ROCKETS - JAZZ

Raketat në finale të konferencës

Foto: nba.com

9 Maj, 2018 @8:06

Houston Rockets, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e pestë të...

INFORMATORI I FUNDIT I GJYSMËFINALES

Referët e Ylli-Prishtina, dënohen me mosdelegim

Foto: R. Gashi/KBYlli/fb

8 Maj, 2018 @10:50

Treshja e referëve të ndeshjes së fundit të serisë gjysmëfinale...

PLAYOUT FIGHT

Prishtina e Re mbetet në Ligë të Parë

7 Maj, 2018 @14:25

Prishtina e Re përkundër humbjes në ndeshjen e dytë të barazhit,...

FINAL SERIES

Termini i ndeshjes së parë finale

7 Maj, 2018 @13:22

Pas një jave pushim, ekipet që kanë siguruar finalen e Play-Offit...

GAME 4: JAZZ - ROCKETS

Houston afër finales së Konferencës

Foto: Rockets/fb

7 Maj, 2018 @11:49

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur...

GAME 4: PELICANS - WARRIORS

Durant 38, kampioni pranë finales së Konferencës

Foto: GSW/twitter

7 Maj, 2018 @11:35

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, ka arritur që të...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

AEK triumfon në Ligë të Kampionëve

Fotot: championsleague.basketball

7 Maj, 2018 @10:52

Skuadra që eliminoi Nymburkun e Dardan Berishës në të tetën e...

FINALET, NDESHJA 3: TIRANA-TEUTA

Tirana merr epërsinë në finale të PlayOffit

BOROZANI/ A. P.

6 Maj, 2018 @20:03

Basketbollistët e Tiranës kanë shënuar fitore në ndeshjen e...

GAME 3: JAZZ - ROCKETS

Houston kalon në epërsi kundër Utah

Foto:nba.com

5 Maj, 2018 @9:34

Lideri i Konferencës Perëndimore, Houston Rockets, duke e mposhtur...

PLAYOUT FIGHT

Prishtina e Re mbetet në Ligë të Parë

7 Maj, 2018 @14:25

Prishtina e Re përkundër humbjes në ndeshjen e dytë të barazhit,...

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @19:50

Kalaja shumë afër Superligës! Skuadra prizrenase ka shënuar...

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @17:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e...

LIGA E DYTË: PLAY OFF

Istogu ngjitet në Ligën e Parë

26 Prill, 2018 @17:18

Për shkak të fitores në ndeshjen e parë me rezultat 66-55, Istogu...

SUPERLIGA PLAYOUT

Borea mëson rivalin për PlayOut

25 Prill, 2018 @21:10

Pas fitores së titullit kampionit nga Lipjani në Ligë të Parë,...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë