Të gjitha lajmet

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

18 Maj, 2017 @15:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se ndeshjen e tretë të finales do të referojë referi turk: Zafer Yilmaz.

Ai do të asistohet nga dyshja kosovare: Daut Mehmeti dhe Elion Obërtinca. Ndërsa vëzhgues do të jetë Nexhdet Hoxha.

Ndeshjen e parë finale e kishte referuar maqedonasi Zoran Mitrevski kryesor, ndërsa në të dytën ka qenë Yilmaz Yener, kryesor.

Shiko: PLAYOFF SKEMA

Seria finale e Play-Offit të Superligës aktualisht është 1-1 ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit. Ekipi që arrin 3 fitore së pari, shpallet kampion i Kosovës për stinorin 2016/17.

Dueli i tretë final zhvillohet nesër mbrëma me fillim prej orës 19:00 në Prishtinë.

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @13:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @13:08

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur...

FINAL FOUR

Nesër mbrëma fillon Final Fouri në Euroleague

18 Maj, 2017 @12:15

Spektakli i basketbollit europian fillon nesër mbrëma me dy...

CELTICS - CAVS @ GAME 1

James e Love, shkatërrojnë Bostonin

Foto: nba.com

18 Maj, 2017 @10:44

Ndeshja e parë e serisë finale të Konferencës Lindore, është...

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Rival të barabartë, por në fund fituan

17 Maj, 2017 @20:39

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, është shprehur që vetëm...

AUDRIUS PRAKURAITIS

Prakuraitis: Kthyem epërsinë e terrenit, finalja vazhdon

17 Maj, 2017 @20:30

Trajneri i Sigal Prishtinës, Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes ka...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 2

Prishtina fiton në Prizren, barazohet seria

17 Maj, 2017 @19:51

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja e dytë e serisë finale mes...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç3: Bashkimi mban epërsinë e lehtë

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @19:17

1 çerek para fundit të takimit, rezultati momental është 60-58...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

P1: Luftë e fortë, Bashkimi në epërsi

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @18:49

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi ka epërsi dypikëshe...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç1: +1 për Bashkimin

Foto: Borozani drejtpërdrejt nga 'Sezai Surroi'

17 Maj, 2017 @18:21

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 22-21 në të...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @8:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan...

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @19:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 Prill, 2018 @18:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në...

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @17:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Kryeqyteti mikpret ndeshjen e dytë gj’finale

28 Prill, 2018 @8:56

Pas fitores në ndeshjen e parë para 3 ditëve, sonte skuadra e...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga