Të gjitha lajmet

PLAY OFF REF'

Refer turk, në përballjen e dytë finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Refer turk, në përballjen e dytë finale

16 Maj, 2017 @21:47

Refer turk, në përballjen e dytë finale

Pasi që në ndeshjen e parë finale refer kryesor i ndeshjes ishte maqedoni Zoran Mitrevski, skuadrat finaliste të Superligës, Bashkimi e Prishtina, do të vazhdojnë me ritëm të njejtë edhe në përballjen e dytë të serisë.

Kështu, FBK sot ka bërë të ditur se referi turk Yener Yilmaz do të ndajë drejtësinë në përballjen e dytë të serisë finale ndërmjet Bashkimit dhe Prishtinës që zhvillohet nesër mbrëma në Sezai Surroi, ndërsa ndihmës do të jenë Xhelal Mumini dhe Dardan Maxhuni.

Shiko: PLAYOFF SKEMA

Bashkimi udhëheq serinë finale 1-0 pasi që mposhti Sigal Prishtinën në duelin e parë në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve duke e mposhtur me 10 pikë dallim.

Shiko: Raporti i ndeshjes së parë finale

10 DITË TEST

Greenberg: Lista shkurtohet brenda 10 ditëve

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: star tribune

16 Maj, 2017 @12:37

Përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg,...

LISTA E GJËRË E KOSOVËS

Greenberg fton 21 lojtarë në reprezentacion

16 Maj, 2017 @11:44

Selektori i ri i Kosovës në basketboll, në grumbullimin e parë...

CELTICS - WIZARDS @ GAME 7

Bostoni në finale të Konferencës

Foto: nba.com

16 Maj, 2017 @9:01

Boston Celtics arriti ta mposht Washington Wizardsin në ndeshjen e...

PLAY OUT - NDESHJA E DYTË

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

16 Maj, 2017 @8:37

Në Gjilan mund të përcaktohet ekipi që do të sigurojë edhe një...

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

15 Maj, 2017 @20:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në...

TERMINI I DUELIT TË DYTË

Dueli i dytë i serisë finale, pasnesër

BOROZANI/ A. P.

15 Maj, 2017 @9:33

Seria finale e Play-Offit të Superligës pritet të bëhet edhe më...

KERASAN-DRITA @ GAME 1

Kerasani merr avantazhin në Play-Out

15 Maj, 2017 @8:19

Kerasan Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë...

WARRIORS - SPURS @ GAME 1

Përmbysje nga Warriors, Spurs humbin ndeshjen dhe Leonardin

14 Maj, 2017 @23:13

Spektakël, rikthim senzacional dhe shumë emocione! Të gjitha...

PARA NDESHJES: KERASAN-DRITA

Sonte dueli i parë Play-Out i Superligës

14 Maj, 2017 @14:53

Përballja që nis në ora 19e15 në Pallatin e Rinisë dhe të...

PAS NDESHJES

Locke: Luajtëm me zemër dhe fituam

Kayel Locke, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @20:21

Pas fitores ndaj Prishtinës, për media foli Kayel Locke, lojtari...

KERASAN PRISHTINA - SIGAL PRISHTINA

Sigali lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI/A. P.

23 Mars, 2018 @21:21

Sigal Prishtina pa problem e mposhti Kerasan Prishtinën me rezultat...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kerasan Prishtina - Sigal Prishtina

BOROZANI

23 Mars, 2018 @19:09

Janë publikuar pesëshet e para të Kerasan Prishtinës dhe të...

XHIROJA XXIV

Terminet e ndeshjeve të xhiros XXIV

BOROZANI/Arkiv/A.P.

22 Mars, 2018 @11:26

Janë përcaktuar terminet e përballjeve të xhiros së XXIV të...

SHIKUESHMËRIA NË FUNDJAVË

Rahoveci mblodhi më së shumti shikues në fundjavë

Foto: KBRahoveci/fb

20 Mars, 2018 @16:04

Pas përballjeve të zhvilluara në xhiron e XXIII të Superligës...

NGA INFORMATORI

Prishtinës 500, Rahovecit 300 euro dënim

20 Mars, 2018 @15:09

Nga skuadrat e Superligës, Komisioni i Garave ka dhënë dënime të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga