Të gjitha lajmet

UCL FINAL: REAL - LIVERPOOL

Regjimi madrilen vazhdon!

Regjimi madrilen vazhdon!

26 Maj, 2018 @21:31

Real Madrid
Liverpool
Real Madrid 3 : 1 Liverpool
K.Benzema 51',G.Bale 64' 83' S.Mane 55'

NSC Olimpiyskiy Stadium (Kiev)

I treti vit me radhë, e trembëdhjeta në histori!

Reali është përsëri kampion i Evropës! Madrilenët shënuan fitore 3-1 ndaj Liverpoolit në Kiev, për ta fituar kështu përsëri trofeun e Ligës së Kampionëve.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Një spektakël që filloi me paraqitjen e Dua Lipës, e më pas skuadrat e nisën ndeshjen, për të dhuruar 90 minuta emocionuese.

Gjithçka ishte ‘mirë’ për Liverpoolin deri të lendimi i Mo Salah, njeriut kryesor, i cili u detyrua ta lëshojë ndeshjen, e më pas dukej sikur Liverpooli ishte me 10 lojtarë në fushë, me Realin që ishte kontrollues i ndeshjes.

Përkundër kontrollit, ndeshja pothuajse u vendos nga dy gabime të portierit gjerman të Liverpoolit, i cili ishte fajtor në dy nga 3 golat e pranuara, tjetra ishte magji e Bale, duke ndikuar domosdoshmërisht në rezultatin kryesor dhe duke bërë që Klopp ta humbë edhe një finale në karrierën e tij.

Në anën tjetër, regjimi madrilen në Evropë vazhdon! Madje, ky klub bëhet i pari në histori që në të njëjtin sezon shpallet kampion i Evropës edhe në futboll, edhe në basketboll.

CHAMPIONSHIP

Fulham në Premier League!

Foto: BBC

26 Maj, 2018 @18:51

Pas Wolvesit dhe Cardiffit, skuadra e tretë që do të ngjitet nga...

REAL MADRID - LIVERPOOL

Real Madrid vs. Liverpool, formacionet startuese

Foto: Sky Sports

26 Maj, 2018 @18:46

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Real...

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

BOROZANI/ D. S.

26 Maj, 2018 @16:52

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, që është bërë nënkampion i...

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 Maj, 2018 @15:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së...

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dhe Cana, bashkëpunimi vazhdon

26 Maj, 2018 @14:56

Pas rënies nga elita e futbollit kosovar dhe një ditë para finales...

FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 Maj, 2018 @14:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e...

BESA

Ismet Munishi me skuadër të re

26 Maj, 2018 @14:21

Pak pas përfundimit të sezonit 2017/2018, sezon të cilin Besa e...

REAL MADRID - LIVERPOOL

Real Madrid vs. Liverpool, formacionet startuese

Foto: Sky Sports

26 Maj, 2018 @18:46

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Real...

FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 Maj, 2018 @14:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e...

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @14:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë,...

BET

Kuotat e bastoreve për Real-Liverpool

22 Maj, 2018 @15:32

Katër ditë para ndeshjes së madhe, finales së Ligës së...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës në UCL

21 Maj, 2018 @14:32

Pasi e siguroi titullin kampion, tashmë skuadra e Dritës duhet të...

Të gjitha lajmet nga Champions League