Të gjitha lajmet

HUNGARIA-KOSOVA

Rënie në pjesë të dytë përsëri, Kosova humb

Foto: fiba.basketball

Rënie në pjesë të dytë përsëri, Kosova humb

26 Nëntor, 2017 @20:37

Hungaria
Kosova
Hungaria 84 : 76 Kosova
David VOJVODA 20 pikë Dardan BERISHA 22 pikë

Fonix Hall, Debrecen, Hungari.

Përfaqësuesja e Kosovës është mposhtur edhe në përballjen e dytë kualifikuese të Grupit C për Kupën e Botës, Kina 2019.

Pas Lituanisë, sonte Kosova u mposht nga Hungaria në Debreçen, me rezultat 84-76.

Hungary vs Kosovo

Kosova pjesën e parë e përfundoi në epërsi minimale, pas lojës së mirë të treguar nga Scott Bamforth dhe Lis Shoshi, 34-35.

Ndërsa në çerekun e tretë, pasoi rënia e lojës. 24-15 ishte dallimi i krijuar në këtë çerek nga Hungaria, që krijoi dallimin vendimtar dhe vendasve ia dha fitoren e parë në grup, ndërsa Kosova tashmë e fundit, mbetet pa fitore pas 2 xhirove.

TABELA AKTUALE E GRUPIT

Lis Shoshi përfundoi ndeshjen me double-double prej 16 pikëve dhe 11 kërcimeve, ndërsa Dardan Berisha doli më efikasi me 22 pikë, edhepse shutoi dobët për tre pikë, 2 të qëlluara prej 10 tentimeve.

Scott Bamforth përfundoi ndeshjen me 21 pikë, 4 asistime e 5 kërcime, ndërsa lojtarët tjerë nuk arritën të kalojnë pragun e pikëve dyshifrore.

Te ekipi fitues, Hungaria, Wittmnann dhe David Vojvoda shënuan nga 20 pikë secili, ndërsa Rosco Allen përfundoi ndeshjen me double-double prej 15 pikëve dhe 10 kërcimeve.

PJESA E PARË: HUNGARIA-KOSOVA

Epërsi e Kosovës pas pjesës së parë

Foto: fiba.basketball

26 Nëntor, 2017 @19:49

Edhepse minimale, Kosova ka përfunduar në epërsi pjesën e parë...

HUNGARIA - KOSOVA

Hungaria vs. Kosova, pesëshet startuese

26 Nëntor, 2017 @18:59

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të...

PARA NDESHJES: HUNGARIA-KOSOVA

Hungaria-Kosova, sonte

26 Nëntor, 2017 @12:00

Dy ekipe që ia nisën me humbje garës së kualifikimeve për Kupën...

SUPERLIGA U18

Bashkimi U18 njofton Vushtrrinë U18 me humbje

25 Nëntor, 2017 @16:56

Skuadra e vetme që ishte pa humbje në Superligën në kategorinë...

PENZA-KASTRIOTI

Kastrioti ia shkakton humbjen e parë Penzës

25 Nëntor, 2017 @14:31

Skuadra e Penzës, që deri më tani nuk kishte asnjë humbje këtë...

CAVALIERS - HORNETS

James me shifra magjike, Cavs në ngritje

Foto: nba.com

25 Nëntor, 2017 @10:20

Cleveland Cavaliers, me ndihmën e super yllit LeBron James, arriti...

WESTBROOK vs DURANT

Westbrook: Nuk kam shok në parket

Foto: nba.com

25 Nëntor, 2017 @9:13

Ditë më parë, Oklahoma ishte përballur me Golden State Warriorsin...

DERRICK ROSE

Rose planifikon pensionimin

Foto: nba.com

25 Nëntor, 2017 @8:29

Ish-MVP i ligës më të fortë të basketbollit, NBA, Derrick Rose,...

LIPJANI - DRITA

Lipjani shpërthen te Drita

Foto: KBLipjani

24 Nëntor, 2017 @22:59

Pas humbjes nga Kalaja në xhiron e kaluar, Lipjani është...

POLONIA - HUNGARIA

Rivali i ardhshëm i Kosovës mposhtet në Poloni

Foto: FIBA WC

24 Nëntor, 2017 @21:01

Në ndeshjen tjetër të Grupit C, Polonia e ka mposhtur me rezultat...

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 Prill, 2018 @14:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të...

FIBA RANKING MARS 2018

Kosova ngritet në listën e FIBAs

Foto: fiba.basketball

2 Mars, 2018 @12:46

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është ngritur për katër...

KINA 2019

7 skuadra e siguruan fazën e dytë

Foto: fiba.com

27 Shkurt, 2018 @23:36

Dje pas ndeshjeve të katërta nëpër grupe në kuadër të...

KOSOVA

Kosova fton zyrtarisht Edon Maxhunin

27 Shkurt, 2018 @12:45

Përmes burimeve të Borozani.com, është bërë e ditur që Edon...

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

26 Shkurt, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019