Të gjitha lajmet

JEREMY TOLJAN TE BORUSSIA DORTMUND

Reprezentuesi gjerman, zyrtarizohet te Dortmund

Foto: bvb.de

Reprezentuesi gjerman, zyrtarizohet te Dortmund

30 Gusht, 2017 @12:06

Skuadra e Borussia Dortmundit para pak çastesh ka zyrtarizuar lojtarin e ri të saj në ekip.

Fjala është për mbrojtësin e përfaqësueses gjermane U21, Jeremy Toljan, që deri tash ka qenë pjesë e ekipit të Hoffenheimit në Bundesligë.

Toljan 23 vjeç, mbrojtësi 182 centimetra i gjatë, tërë karrierën e tij e ka kaluar te Hoffenheim, ndërsa me Gjermaninë U21 ka fituar Europianin këtë vit si dhe ka qenë finalist i Olimpiadës në Rio 2016.

I lindur në Stuttgart, Toljan ka nënshkruar kontratë me afat deri më 30 qershor të vitit 2022 me Dortmundin, që i ka kushtuar ekipit 5 milionë euro.

KIERAN GIBBS KALON TE WBA

Gibbs ndërron ambient në Premier Ligë

30 Gusht, 2017 @11:53

Mbrojtësi 27 vjeçar i Anglisë, që deri sot ka djersitur fanellën...

DOUGLAS PEREIRA TE BURSASPOR

Prej Barcelonës te Bursa

30 Gusht, 2017 @11:32

Mbrojtësi i krahut të Barcelonës, pritet që shpejt të...

NICOLAS BURDISSO TE TORINO

Ish mbrojtësi i Romës dhe Interit, te Torino

30 Gusht, 2017 @11:22

Tuttomercatoweb ka bërë të ditur pak më parë se ish-mbrojtësi i...

BENEDIKT HOWEDES TE JUVENTUS

Gjermani arrin te Juventus

30 Gusht, 2017 @11:06

Mbrojtësi me përvojë, gjermani 29 vjeç, 187 centimetra i gjatë,...

FORMACIONI I MUNDSHËM

Edhe Latifi pritet të jetë startues te Panucci

Foto: FSHF

30 Gusht, 2017 @9:17

Selektori i ri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, gjatë...

VALON BERISHA

Berisha shpreson në kundërsulme

30 Gusht, 2017 @9:09

Mesfushori më i mirë i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha,...

NGA TETOVA

Shkëndija me mungesa, nis misionin e Kupës

Foto: KFShkëndija.com

30 Gusht, 2017 @9:02

Skuadra “kuqezi” të mërkurën i nis garat në Kupën e...

FEMRAT KUQEZI

Shqipëria U19 mposht moshataret boshnjake

30 Gusht, 2017 @8:56

Kombëtarja U19 e femrave në futboll ka shënuar fitore në duelin...

MEDIAT ANGLEZE

Chelsea me ofertë për Barkley, Everton refuzon

30 Gusht, 2017 @8:51

Para pak çastesh mediat angleze kanë kuptuar se Everton ka refuzuar...

TONI MAWEJJE

Tirana zyrtarizon mesfushorin e Ugandës

Foto: SK Tirana

30 Gusht, 2017 @8:44

Skuadra e Tiranës që këtë stinor do të kërkojë rikthimin e...

ALEN HALILOVIC

Talenti kroat prezentohet te Milani

10 Korrik, 2018 @14:46

Mesfushori kroat i cili ka qenë lojtar i lirë pasi që i skadoi...

SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Foto: bundesliga.com

4 Korrik, 2018 @20:50

Tifozët e Bayern Munichut, 7 javë para se të fillojë stinori në...

NEW GUNNER

Zyrtare: Leno i Arsenalit

Foto: arsenal.com

19 Qershor, 2018 @20:31

Me një njoftim në faqen zyrtare të klubit, Arsenal ka bërë të...

BERND LENO

Arsenal arrin marrëveshje për portierin e ri

Foto: dailyexpress

19 Qershor, 2018 @16:59

Skuadra e Arsenalit ka arritur marrëveshje me Bayer Leverkusenin...

SOKRATIS

Greku i Dortmundit, para Arsenalit

28 Maj, 2018 @18:24

Unai Emery do të bëj lëvizjen e parë si trajner i Arsenalit. Siç...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga