Të gjitha lajmet

KAIRAT - SKENDERBEU

Rezultat i favorshëm për Skënderbeun

Rezultat i favorshëm për Skënderbeun

13 Korrik, 2017 @20:24

Kairat Almaty
Skënderbeu Korçë
Kairat Almaty 1 : 1 Skënderbeu Korçë
G. Gohou 9' 72' B. Nimaga

Rezultat i favorshëm për Skënderbeun

Përkundër se ekipi kundërshtar është shumë më i pasur dhe më kërkues, Skënderbeu i Ilir Dajës ka treguar çka do të thotë përvoja dhe loja ekipore në gara europiane sot në Almaty të Kazakistanit, për të siguruar barazimin me gola, 1-1 në përballje ndaj kazakëve.

Ky rezultat, i barazuar nga maliani Bakary Nimaga, 1-1, i jep shpresë të madhe ekipit korçar para ndeshjes së kthimit një javë më vonë në Shqipëri, ku ish-kampioni dhe pjesëmarrësi i parë shqiptar në Europa Ligë të kërkojë rrethin e tretë të garës.


All Goals UEFA Europa League Qualifying R2… by diyan-delev

sk

ANALIZAT VERORE

Vera te FC Inter

13 Korrik, 2017 @22:07

Interi ka blerë mjaftueshëm vitin e kaluar. Edhe një verë më...

SHKENDIJA - HELSINKI

Super Ibraimi me hat-trick, afron Shkëndijën në rrethin e tretë

13 Korrik, 2017 @20:01

Sulmuesi i Shkëndijës, Besart Ibraimi, ka shënuar hat-trick sot...

11-SHJA

Formacioni i Skënderbeut, para ndeshjes ndaj Kairatit

13 Korrik, 2017 @15:01

Skuadra e Skënderbeut ka bërë të ditur 11-shen që do t’i dalë...

ONLINE NDESHJE

Këtu shikoni direkt Kairat-Skënderbeu

13 Korrik, 2017 @14:48

Prej orës 16:45 nis ndeshja ndërmjet Kairat Almatyt dhe Skënderbeu...

MIQËSORE: SYDNEY - ARSENAL

Lacazette debuton me gol te Arsenali

13 Korrik, 2017 @13:25

Sulmuesi i ri i ekipit të Arsenalit, Alexander Lacazette, ka...

NË GJILAN

Drita siguron edhe portën

Leutrim Rexhepi, anëtar i ri i Dritës së Gjilanit

13 Korrik, 2017 @12:28

Portieri i deritashëm i ekipit të Ferizajit, Leotrim Rexhepi,...

SHORTI I RAUNDIT III

Skënderbeu dhe Shkëndija, mund të ndeshen me AC Milan!

Foto: fckairat.com

14 Korrik, 2017 @8:39

Dy skuadrat shqiptare në garë për kualifikim në Europa Ligë,...

11-SHJA

Formacioni i Skënderbeut, para ndeshjes ndaj Kairatit

13 Korrik, 2017 @15:01

Skuadra e Skënderbeut ka bërë të ditur 11-shen që do t’i dalë...

ONLINE NDESHJE

Këtu shikoni direkt Kairat-Skënderbeu

13 Korrik, 2017 @14:48

Prej orës 16:45 nis ndeshja ndërmjet Kairat Almatyt dhe Skënderbeu...

ELTON BASRIU

Liria përforcon mbrojtjen me Basriun

13 Korrik, 2017 @11:05

Ditën e 12 korrikut klubi futbollistik Liria nënshkroi edhe me një...

SHERIFF 1-0 KUKËSI

Kukësi beson në rikthim, Koliçi i mban në lojë

Fotografitë e ndeshjes: fc-sheriff.com

13 Korrik, 2017 @8:29

Përkundër humbjes minimale nga Sheriff Tiraspol dje në Molldavi,...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore