Të gjitha lajmet

MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

Ricciardo fiton në Monaco

27 Maj, 2018 @16:42

Ricciardo fiton në Monaco

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të jashtëzakonshme sot në Monaco, për të fituar garën për Çmimin e Madh të Monaco Grand Prix.

Ai ka lënë pas tij Sebastian Vettelin e Ferrarit dhe Lewis Hamiltonin e Mercedesit, ndërsa me këtë fitore ka dalë në vend të tretë në listën e garuesve të këtij viti.

Para kësaj gare, Hamilton kishte 95, Vettel 78 e Ricciardo 47 pikë. Ndërsa nga sot, Hamilton ka 107 pikë në vend të parë, Vettel mbetet i dyti por i afrohet liderit për tre pikë, duke pasur 93 pikë. Ricciardo prej vendit të pestë me 47, tash kalon në vend të tretë me 72 pikë.

Daniel Ricciardo

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 Maj, 2018 @11:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës...

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 Maj, 2018 @9:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it...

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 Maj, 2018 @14:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në...

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 Prill, 2018 @14:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton, gabimi kompjuterik lë Hamiltonin pas

Vettel duke festuar fitoren e parë të stinorit/ Foto: Eurosport via Reuters

25 Mars, 2018 @12:05

Skuadra e Mercedesit ka fajësuar një gabim kompjuterik, derisa...

RACE CALENDAR 2018

Kalendari i Formula 1 për vitin 2018

REUTERS/Arkiv

7 Dhjetor, 2017 @15:13

Në takimin e mbajtur sot në Këshilln Botëror të Motosporteve,...

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @22:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @8:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

Të gjitha lajmet nga Formula 1