Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @14:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis faza e grupeve në Champions League.

8 ndeshje zhvillohen sonte e 8 tjera nesër në 8 grupet përkatëse të kësaj gare.

Ndeshja më interesante që zhvillohet sonte është ajo mes Barcelonës dhe Juventusit, ndërsa në po të njëjtin grup Olympiacosi i Besnik Hasit luan ndaj Sporting Lisbonës.

Baseli i Taulant Xhakës udhëton në ‘Old Trafford’ për t’u ndeshur me skuadrën e Manchester United, ndërsa Qarabagu i Ansi Agollit debutimin në Champions e bën ndaj Chelseat në ‘Stamford Bridge’.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Lista e ndeshjeve që luhen sonte:

WEST HAM - HUDDERSFIELD

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

Foto: premierleague/ facebook

11 Shtator, 2017 @23:03

Dy gola të shënuara brenda një 5 minutëshi (72’ dhe 77’) kanë...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

11 Shtator, 2017 @21:03

Duke i marrë parasysh sugjerimet e lexuesve në rrjetet sociale, kjo...

KONFIRMOHET

Mirel Josa te klubi i Prishtinës

11 Shtator, 2017 @20:21

Përmes një konfirmimi zyrtar në faqen e Facebookut, klubi i...

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

11 Shtator, 2017 @13:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas...

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 Shtator, 2017 @8:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e...

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

NDËRKOHË NË UEFA

Trajnerët e nivelit të lartë, ndajnë idetë me UEFA-në

Foto: uefa.com

3 Shtator, 2017 @21:44

Ditë më parë në Nyon të Zvicrës, në kuadër të ditëve të...

TREGJET FUTBOLLISTIKE

Kur përfundojnë afatet kalimtare të lojtarëve në ligat kryesore?

31 Gusht, 2017 @9:39

Në ditët e fundit të afatit kalimtar zakonisht nuk dihet saktë se...

GOAL OF THE SEASON

Goli i stinorit, i takon Mandzukicit

29 Gusht, 2017 @12:17

Goli i shënuar në finalen e fundit të Ligës së Kampionëve ndaj...

SHORTI I FAZËS GRUPORE

Kompletohen grupet e Ligës së Kampionëve 2017/18

24 Gusht, 2017 @18:35

Në Monaco është tërhequr shorti për fazën grupore të Ligës...

Të gjitha lajmet nga Champions League