Të gjitha lajmet

JAVA XVIII

Rikthehet Liga e Parë

Rikthehet Liga e Parë

21 Shkurt, 2018 @16:05

Këtë fundjavë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

5 ndeshjet zhvillohen të shtunën, ndërsa 3 të tjera të dielën, ndeshje këto në kuadër të xhiros së XVIII. Më poshtë është paraqitur orari i plotë i ndeshjeve.

E shtunë, ora 13:00

KEK-u – Hajvalia
Ramiz Sadiku – Ballkani
2 Korriku – Dukagjini
Fushë Kosova – Kosova (P)
Trepça – Onix Banja

E diel, ora 13:00

Vushtrria – Ferizaj
Vitia – Rahoveci
Bashkimi Koretin – Kika

JAVA XX

Caktohen terminet për xhiron e XX

BOROZANI / E.D

21 Shkurt, 2018 @15:56

Janë publikuar terminet për ndeshjet e xhiros së XX në...

BAYERN - BESIKTAS

Bayerni lehtësisht në çerekfinale

20 Shkurt, 2018 @22:54

Më lehtë se që pritej ka kaluar ndeshja e Bayernit ndaj Besiktast...

NGA MBLEDHJA E KE-së

Shpërblime edhe për Ligën e Femrave

20 Shkurt, 2018 @22:48

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së, përveç...

MIQËSORE

Bullgaria U19 mposht Kosovën U19

Foto: FFK

20 Shkurt, 2018 @22:40

Përfaqësuesja e Kosovës U-19 ka zhvilluar sot ndeshjen e parë...

CHELSEA - BARCELONA

Messi thyen ‘mallkimin’, Barcelona në avantazh

Foto: BBC

20 Shkurt, 2018 @22:38

1-1 është mbyllur ndeshja kryesore e natës së sotme në Champions...

BAYERN - BESIKTAS

Bayern vs. Besiktas, 11-shet startuese

20 Shkurt, 2018 @19:51

Me fillim nga ora 20:45, Bayerni e pret Besiktasin, skuadër që...

LIGA E PARË

KEK-u kampion, Trepça në barazh

Foto: FC KEK-u

20 Maj, 2018 @9:49

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar sezoni 2017/2018 në Ligën e...

XHIROJA PËRMBYLLËSE

Dita e fundit në Ligën e Parë

19 Maj, 2018 @10:02

Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros...

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së fundit në Ligë të Parë

15 Maj, 2018 @11:14

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar terminet e ndeshjeve...

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 Maj, 2018 @18:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa...

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 Maj, 2018 @17:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë